Lucie Vondráčková: „Chuť na sladké krotím během“

26. srpna 2012 v 20:34 | Péťule
Sport hraje v životě úspěšné zpěvačky důležitou roli. Díky němu se nemusí bát kil navíc, aniž by se vzdala milovaných steaků a jahodových knedlíků s tvarohem. Posilovně se vyhýbá velkým obloukem, a než potkala Tomáše Plekance, byl pro ni velkou neznámou i hokej.
Lucie Vondráčková: „Chuť na sladké krotím během“
Lucie Vondráčková

Kdybyste měla poslední peníze, za jakou potravinu byste je utratila?

Za konzervu tuňáka ve vlastní šťávě. Po něm není hlad.

Dostala jste se někdy do situace, kdy vám scházely peníze na jídlo?

To ne. Ale jednu dobu jsem dost šetřila na jídle proto, abych si mohla kupovat knížky. Dopadlo to většinou tak, že jsem jedla jen ovoce, ale byla jsem naprosto spokojená, protože jsem si vezla plný kufr slovníků a bichlí všeho druhu. Brzy jsem však zjistila, že takhle se dá žít jen omezenou dobu.

Jak reagujete, když vás lidé bez domova na ulici prosí o peníze?

Neváhám a zajdu do nejbližšího krámu, kde jim koupím něco k snědku. Nechci, aby peníze, které jim dám, utratili zbytečně za alkohol. Nestojí mě to moc času navíc a vím, že to má smysl. Jednu dobu jsem mazala chleby a nosila je bezdomovcům, kteří by se jinak dostali k jídlu jen stěží.

Když dostanete chuť na něco dobrého, čemu nikdy neodoláte?

Jako malá jsem milovala školní jídelnu. Bavilo mě, že dopředu nikdy nevím, co budu mít k obědu. Na rozdíl od většiny dětí jsem vždycky všechno snědla, tedy kromě koprovky a hovězího masa. Vedla u mě hlavně bramborová kaše, buchtičky se šodó a kolínka. Teď jsem hlavně steaková a zeleninová. A když můžu hřešit, přijdou na řadu kuličky Raffaello nebo jahodové knedlíky s velkou porcí tvarohu.

Co vám nejvíc chybí během nákupů potravin v Kanadě?

Zatím jsem na nic nepřišla. Nejradši chodím nakupovat do supermarketu, který máme kousek od domova. Vždycky tam hrají nádherné písničky z filmů, během kterých rychle zapomenete, kde jste. Ponořím se díky tomu do jiného světa a objevuji nové a nové dobroty. Navíc jsem zjistila, že chutě se člověku v každé zemi mění. Třeba v Kanadě je dost zima, takže nemám ani pomyšlení na to si tam dát zmrzlinu. Nejlepší v takovém případě je pořádně se obléknout, sednout si ke krbu s horkým čajem v ruce a kocourem na klíně. Tady si naopak neumím bez jahodového Mrože představit letní den.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama