Role manželky nad její síly

30. července 2012 v 21:13 | Péťule
Lucka Vondráčková si na bedra naložila přetěžký úkol: obstát v práci i jako maminka. Ale co povinnosti manželské?
V létě 2010 se seznámili, o půl roku později Tomáš Plekanec padl před Lucii Vondráčkovou na kolena a navlékl jí zásnubní prstýnek. Zaslíbili se 17.června 2011, to už hudebnice nosila pod srcem plod jejich lásky, dnes osmiměsíčního Matyáška. Zamilovanost z nich sálala! Po svatbě novomanželé přesídlili do kanadského Montralu, kde je hokejista opětovanou celebritou. Lucka dočasně přerušila kariéru, pečovala o miminko, jež mezitím přišlo na svět, a oddaně plnila vše, co se od "hokejové ženy" očekává: obstarávala domácnost, svému miláčkovi chodila fandit na stadion a trpělivě čekala, aby ho po návratu z tréninku mohla v jejich hnízdečku zahrnout láskou, něhou a pozorností. Jenže od příletu do Čech bere tahle idylka za své.

Pěnice s rodinou přijela do vlasti na půl roku a její diář je až do podzimu beznadějně napěchovaný. Pendluje mezi filmováním, dabingem, nahráváním alba a rozhovory pro média, do toho se snaží na 100% plnit rodičovské úkoly. Syna zbožňuje nade vše, svěřit ho do péče chůvy je pro ní nemyslitelné. "Matyáše beru všude s sebou, i na natáčení. Otvírá se mu nový svět, on ho pozoruje a já pozoruji jeho. Je to lepší než akvarium. Nemohla bych ho nevidět a v klidu pracovat," vysvětlila hlavní hrdinka nového filmu Zdeňka Trošky Babovřesky. "Nejdýl jsem bez něj byla asi tři hodinky. Kdekoli jsem, tam na něj myslím a dvacet minut bez syna mi připadá jako věčnost." Od mateřského shonu jí příliš neuleví ani Matyáškovi prarodiče: Plekancovi mají vlastních trablů nad hlavu, Tomův tatínek je vážně nemocný. Jiří Vondráček a Hana Sorrosová jsou zase pracovně vytížení. Tak jako tak by o jejich pomoc Lucka nejspíš nestála - vidět chlapečka, jak se směje, dělá pokroky a těšit se sním znamená pro ni momentálně největší blaho. Je tu ale jeden háček: ve snaze být perfektní matkou i umělkyní zapomíná na svou druhou polovičku. A "Pleky" se jí každým dnem víc a víc odcizuje.

Zpěvačka působí ztrhaně, viditelně pohubla a z tváře jí zmizel charakteristický úsměv. Vyčerpání je na ní znát a není se čemu divit. Romantika s manželem je to poslední, nač má v neustávajícím shonu pomyšlení. Možná si ani neuvědomuje mužovy bytostně dané potřeby. Vondráčková přiznává: "Spánek, to je to, co si přeju ze všeho nejvíc. Není na to čas." Zato Tomáš je plný energie, pobyt v domovině pojal jako dovolenou, dny tráví s kamarády nebo svými koníčky, možná se v pražském bytě sám trošku nudí. Načerpaná síla v něm vře. O kolik líp by se cítil, moci v náručí stisknout svou vyvolenou? Jenže ta má úplně jiné starosti. A pokud už se rozhodne jeho touhy naplnit, pak spíš z povinnosti než z vášně.

Vzájemný nesoulad dospěl až tak daleko, že se pár už ani společně neukazuje na veřejnosti. Ba co víc, skoro to vypadá, že se jeden druhému vyhýbá! Lucie odmítla přijít na křest vína Zdeňka Trošky, ačkoli právě ona tu měla být hostem číslo jedna. Plekanec účast přislíbil - jeho ženě sice dochází síly, ale proč by se on nebavil a nenavazoval nová přátelství s lidmi v showbyznysu!

Jak dlouho může tohle pár zvládat? Sex a něžnosti jsou nedílnou součástí spokojeného svazku. "Zaběhnutý životní rytmus partnera se narozením dítěte nemění tak dramaticky a on dám, hlavně pokud se neumí vžít do pocitů partnerky, má tendeci co nejdříve opět obnovit obvyklou frekvenci pohlavních styků. Toto období potom bývá pto mnohé páry často kritické a znamená do budoucnosti velkou trhlinu v manželství," analyzuje situaci odborník na mezilidské vztahy, "podstatnou roli zaujímá i prostá fyzická a psychická únava ženy." Oslovený sexuolog podotýká: "Když se mezi partnery objeví disharmonie, může se jeden uchýlit i k takové variantě, jako je nevěra s jinou partnerkou. Je to z mé praxe časté, ale není to pravidlem." Podezírat Toma by nebylo fér, Lucku má podle všeho opravdu rád, zatím je tolerantní a dává jí čas. Podzimní návrat do Kanady snad mračna v jejich vztahu opět zažene.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama