Červenec 2012

Role manželky nad její síly

30. července 2012 v 21:13 | Péťule
Lucka Vondráčková si na bedra naložila přetěžký úkol: obstát v práci i jako maminka. Ale co povinnosti manželské?
V létě 2010 se seznámili, o půl roku později Tomáš Plekanec padl před Lucii Vondráčkovou na kolena a navlékl jí zásnubní prstýnek. Zaslíbili se 17.června 2011, to už hudebnice nosila pod srcem plod jejich lásky, dnes osmiměsíčního Matyáška. Zamilovanost z nich sálala! Po svatbě novomanželé přesídlili do kanadského Montralu, kde je hokejista opětovanou celebritou. Lucka dočasně přerušila kariéru, pečovala o miminko, jež mezitím přišlo na svět, a oddaně plnila vše, co se od "hokejové ženy" očekává: obstarávala domácnost, svému miláčkovi chodila fandit na stadion a trpělivě čekala, aby ho po návratu z tréninku mohla v jejich hnízdečku zahrnout láskou, něhou a pozorností. Jenže od příletu do Čech bere tahle idylka za své.

Pěnice s rodinou přijela do vlasti na půl roku a její diář je až do podzimu beznadějně napěchovaný. Pendluje mezi filmováním, dabingem, nahráváním alba a rozhovory pro média, do toho se snaží na 100% plnit rodičovské úkoly. Syna zbožňuje nade vše, svěřit ho do péče chůvy je pro ní nemyslitelné. "Matyáše beru všude s sebou, i na natáčení. Otvírá se mu nový svět, on ho pozoruje a já pozoruji jeho. Je to lepší než akvarium. Nemohla bych ho nevidět a v klidu pracovat," vysvětlila hlavní hrdinka nového filmu Zdeňka Trošky Babovřesky. "Nejdýl jsem bez něj byla asi tři hodinky. Kdekoli jsem, tam na něj myslím a dvacet minut bez syna mi připadá jako věčnost." Od mateřského shonu jí příliš neuleví ani Matyáškovi prarodiče: Plekancovi mají vlastních trablů nad hlavu, Tomův tatínek je vážně nemocný. Jiří Vondráček a Hana Sorrosová jsou zase pracovně vytížení. Tak jako tak by o jejich pomoc Lucka nejspíš nestála - vidět chlapečka, jak se směje, dělá pokroky a těšit se sním znamená pro ni momentálně největší blaho. Je tu ale jeden háček: ve snaze být perfektní matkou i umělkyní zapomíná na svou druhou polovičku. A "Pleky" se jí každým dnem víc a víc odcizuje.

Zpěvačka působí ztrhaně, viditelně pohubla a z tváře jí zmizel charakteristický úsměv. Vyčerpání je na ní znát a není se čemu divit. Romantika s manželem je to poslední, nač má v neustávajícím shonu pomyšlení. Možná si ani neuvědomuje mužovy bytostně dané potřeby. Vondráčková přiznává: "Spánek, to je to, co si přeju ze všeho nejvíc. Není na to čas." Zato Tomáš je plný energie, pobyt v domovině pojal jako dovolenou, dny tráví s kamarády nebo svými koníčky, možná se v pražském bytě sám trošku nudí. Načerpaná síla v něm vře. O kolik líp by se cítil, moci v náručí stisknout svou vyvolenou? Jenže ta má úplně jiné starosti. A pokud už se rozhodne jeho touhy naplnit, pak spíš z povinnosti než z vášně.

Vzájemný nesoulad dospěl až tak daleko, že se pár už ani společně neukazuje na veřejnosti. Ba co víc, skoro to vypadá, že se jeden druhému vyhýbá! Lucie odmítla přijít na křest vína Zdeňka Trošky, ačkoli právě ona tu měla být hostem číslo jedna. Plekanec účast přislíbil - jeho ženě sice dochází síly, ale proč by se on nebavil a nenavazoval nová přátelství s lidmi v showbyznysu!

Jak dlouho může tohle pár zvládat? Sex a něžnosti jsou nedílnou součástí spokojeného svazku. "Zaběhnutý životní rytmus partnera se narozením dítěte nemění tak dramaticky a on dám, hlavně pokud se neumí vžít do pocitů partnerky, má tendeci co nejdříve opět obnovit obvyklou frekvenci pohlavních styků. Toto období potom bývá pto mnohé páry často kritické a znamená do budoucnosti velkou trhlinu v manželství," analyzuje situaci odborník na mezilidské vztahy, "podstatnou roli zaujímá i prostá fyzická a psychická únava ženy." Oslovený sexuolog podotýká: "Když se mezi partnery objeví disharmonie, může se jeden uchýlit i k takové variantě, jako je nevěra s jinou partnerkou. Je to z mé praxe časté, ale není to pravidlem." Podezírat Toma by nebylo fér, Lucku má podle všeho opravdu rád, zatím je tolerantní a dává jí čas. Podzimní návrat do Kanady snad mračna v jejich vztahu opět zažene.

Parodie na tanec

27. července 2012 v 8:46 | Péťule
Trochu z minulosti... :-)
Zdroj: iHOT.cz


Zpěvačka Lucie Vondráčková se po dlouhé době objevila na natáčení televizního pořadu. Do Sametového harašení si ji na TV Barrandov pozvala Zuzana Bubílková a všichni mysleli, že Vondráčková bude zase tancovat. Jenomže Lucie po operaci nohou si bude muset počkat nejméně do konce roku.


Roli manželky nezvládá!

26. července 2012 v 8:30 | Péťule
V těchto dnech vychází nový číslo časopisu Pestrý svět, kde je Lucka na titulní stránce. V časopise se dočtete, že nezvládá roli manželky!


Článek jsem zatim nečetla ale ani tak tomu nevěřim. Takže při čtení článku nezapomeňte, že bulvár je bulvár! :)

Neváhá pomoct...

25. července 2012 v 17:32 | Péťule
V časopisu Pestrý svět jsem našla článek, kde psali, že ve světě celebrit je naprosto běžné podílet se na různých charitách a že se to nevyhlo ani Lucce. Ta to ale přeci jenom dělá trochu jinak. Když jí v Kanadě poprosil nějaký bezdomovec o peníze, neváhala ani chvilku a skočila mu do obchodu koupit něco k jídlu. Peníze mu nedala z důvodu, že nechtěla, aby si za ně třeba koupil alkohol. Na závěr článku napsali, že jí nevadí mazat doma chleby a potom je nosit do chudinských čtvrtí.


Myslím si, že nejenom Lucka ale všichni lidé, kteří nevahájí pomoct druhým si zaslouží velký obdiv a poděkování, protože ne každý je schopen pomoct.

Maminka

24. července 2012 v 11:38 | Péťule
Co bylo příjemnější?
Porod změnil všechno. Vnímání času, sebedůležitost proměnil v nedůležitost, a životu dal důvod. Svatba je symbol.

* Máte na porod hrůzostrašné vzpomínky, nebo ne? Jak ho vnímáte s odstupem času?
Porod byl nejsilnějším zážitkem mého dosavadního života.

* Byl manžel u porodu?
Ano.

* Jak jste se na porod připravovala, navštěvovala jste těhotenské kurzy? A jak se vůbec na porod chystají maminky v Kanadě, můžete porovnat zážitky své a kamarádek, které rodily v Česku?
Nevím. S nikým jsem se moc o takových věcech nebavila, protože je to pokaždé naprosto jiné. Stejně jako je jiné každé miminko. Nejde se ani nijak připravit, protože vás stejně nakonec zaskočí úplně jiný scénář.

* Narodil se Matyášek v termínu, nebo vás překvapil?
Přišel o čtrnáct dní dřív, takže vlastně úplně v termínu. Myslím si ale, že pospíchal proto, že chtěl stihnout mikulášskou nadílku :­)

* Jak dlouho jste byla v porodnici?
Asi čtyři dny, ale nevím přesně, slévaly se mi dny i noci…

* Jaké byly vaše první pocity, když jste ho viděla, umíte je popsat?
To neumím. Nejlíp by to asi vystihlo přirovnání k obrovské, příjemné vlně, která vás zachrání a žene mořem ke břehu.


Na zámku

23. července 2012 v 14:22 | Péťule
Včera jste měli možnost vidět ve 21:20 na Čt1 film podle povídky Karla Čapka Na zámku, kde hrála kromě Kláry Issové i Lucka. Film byl z roku 1999.


Kdy vzlétnu já (písnička z filmu Rebelka)

19. července 2012 v 11:26 | Péťule
Zdroj: Luckav.cz

Lucka v červnu nazpívala titulní píseň "Kdy vzlétnu já" k animovanému filmu studia Disney/Pixar Rebelka a už nyní se písnička objevila v hitparádě! Hlasovat se pro ni dá přes internet na www.lumen.sk a také na www.radiojih.czKrok za krokem

17. července 2012 v 15:05 | Péťule

20 otázek pro malou Lucku

16. července 2012 v 10:04 | Péťule

Lucka a Paula Abdul

14. července 2012 v 11:01 | Péťule

Zpěvačka s doktorátem

13. července 2012 v 13:58 | Péťule

Lucie Vondráčková v šoku: Pozvali ji na steaky z antilopy, zebry a pakoně

12. července 2012 v 17:40 | Péťule
Super.cz

Zpěvačka Lucie Vondráčková (32) byla roky zarytou vegetariánkou. K pojídání masa ji přivedl až manžel Tomáš Plekanec (29). "Dělá vynikající steaky," chválila svého životního druha Lucie. Ale čeho je moc, toho je příliš.
Lucie dostala pozvání na křest vína, na jehož vinětě bude obrázek režiséra Zdeňka Trošky (59), s nímž natáčela film Babovřesky. Na tom by nebylo nic špatného. K alkoholu Lucie nemá žádný vztah a ani při křtech svých desek nedojde dál, než k usrknutí malého doušku sektu.
Křest se ovšem koná v restauraci Mount Steak, která je proslavena tím, že se zde podávají steaky z exotických zvířat jako jsou bizoni, kamzíci, klokani, antilopy, krokodýli, zebry, zubři, přímorožci, medvědi. "Tomáš Plekanec přijde, ale Lucie to právě z tohoto důvodu odmítla," prozradil Super.cz jeden z organizátorů akce.

Vychutnává si roli mladé paní

12. července 2012 v 9:18 | Péťule

Říkali, že tu pro mě není místo...

11. července 2012 v 14:02 | Péťule

Stýská se jí po rodině

11. července 2012 v 12:46 | Péťule

Maminka se zárukou kvality

10. července 2012 v 22:34 | Péťule

Co, kde, kdy.....

3. července 2012 v 16:36 | Péťule
4.7. vychází časopis Dieta, kde je Lucka na titulní stránce
4.7. ve 22:35 dávají na Prima Love Top Star Love
14.7. dávají (už zase :-)) na Čt1 ve 20:00 Karel Gott 70


Nová podpiskarta s Matýskem + rozvrh hodin

3. července 2012 v 10:19 | Péťule
Zdroj: Luckav.cz