Studium francouzštiny

29. června 2012 v 10:44 | Péťule
Zdroj: Luckav.cz

Ahoj Lucko, již několik měsíců studuješ francouzštinu v Montrealu ve škole Langauge Studies Canada. Montreal určitě dobře znáš. Naše klienty by zajímalo, která místa se Ti v Montrealu nejvíc líbí a proč?
Montreal je krásná směs Evropy a Ameriky. Neustále se tu něco děje. Výstavy, průvody, koncerty. Tohle město hodne žije a zachovává si úsměv i pod neustálým sněhem:) Doporučuji navštívit Biodome, hokejový zápas a výlety do okolní přírody.

Kam chodíš v Montrealu sportovat? Běháš nebo plaveš?
O sport tady není nouze. Na každém rohu jsou tu různá centra, kde si můžete zacvičit. Zaplavat si jde pořádně přímo v olympijskem bazenu:) V zimě se tu na každém rohu bruslí a jezdí se na takových těch obr pneumatikách. Na to jsem ale neměla odvahu:) Běhám tu každý den, jako asi všichni:)

Dřívější jazykové kurzy byly vždy v městech položených o dost jižněji, vadí Ti zima v Montrealu?
Zima tu pořád ještě je a nevadí mi ani trošičku. Jen někdy, když do sněhu začne fučet ostrý vítr a teplota klesne na - 30°C, tak je to trošku nezvyk:) Ale každý tu je připraven, oblíkne bundu z husiho peri a štráduje do prace a do skoly:)

Viděla jsi v Montrealu nějaké zajímavé představení? Co by si studenti mířící do Montrealu neměli nechat ujít?
Viděla jsem třeba krásnou napoleonskou výstavu, ale mám dojem, že každý, kdo sem přijede, hodně využívá hlavně výlety, ktere škola LSC Montreal pořádá. Každý týden se můžete někam vydat. Na Vanoce se v prostorach školy pořádají bazary a zrovna včera uspořádali studenti z Japonska sbírku pro lidi, kteří to teď v jejich zemi vůbec nemají lehké. Když máte spolužáky z takového místa přímo ve třídě, zdá se vám všechno daleko blíž.

Navšítvila jsi nějaký zajímavý koncert nebo jsi objevila nějaké zajímavé hudebníky?
Z kanadské a americké hudební scény se do Evropy přece jen dostává jen něco. Zrovna z Kanady se k nám dostává věcí spousta, ale často ani netušíme, že jde o kanadskou záležitost. Videěla jsem krásný koncert Bryana Adamse a ve sportovní hale tu koncertují v příštích dvou měsících ty největší hvězdy. Ale do Prahy jezdi někteří z nich dřív:)

Studovala jsi už s INTACTem na mnoha jazykových školách. Co se Ti líbí na kurzu francouzštiny ve škole LSC Montreal?
Učitelé jsou tu neuvěřitelní. Škola je tu jedna z nejpřísnějších, které jsem měla možnost poznat. Jakoukoli absenci zaznamenávají a každý pátek se píše celkem tvrdý test. Pokud nesplníte podmínky, nemůžete pokračovat do vyššího kurzu a zůstáváte ve stejné třídě. Tenhle systém mi hodně vyhovuje, protože vás nutí se připravovat a nenechá vás vydechnout.

Jaký je podle Tebe rozdíl mezi francouzštinou v Kanadě a ve Francii? Všimla sis nějakého zajímavého rozdílu?
Zásadní rozdíl je, že když nevíte a řeknete to, co potřebujete, anglicky, nedívají se na vás jako na nepřítele:) Quebecká francouzština je dost jiná, ale ve škole se učíte pod dohledem učitelů s čistou a spisovnou francouzštinou. Takže se není čeho bát:)

Lucky Vondráčkové se ptal Karel Klusák
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama