Kozí příběh se sýrem bude v kinech 25. října!

23. června 2012 v 13:42 | Péťule
Zdroj: Luckav.cz
Kozí příběh se sýremAnimovaná komedie Kozí příběh se sýrem, která volně navazuje na nejúspěšnější český animovaný film Kozí příběh: Pověsti staré Prahy, zná datum své premiéry. Další dobrodružství Kozy s hlasem Jiřího Lábuse vstoupí do českých kin 25. října 2012. Čtyři měsíce před stanovenou premiérou představují tvůrci filmu další upoutávku. Odhalují v ní veselou náladu, jednu z mnoha písniček, pohádkové postavy a zlehka naznačují děj. Koza se svými společníky míří za čerty do pekla.
"Oproti jedničce má Kozí příběh se sýrem o něco pohádkovější ladění a snažili jsme se do filmu dostat ještě více gagů a humoru, než tomu bylo u prvního dílu. Hodně práce si dáváme i s animací, která je dotažena daleko za úroveň prvního dílu. Zároveň nechybí trocha tajemna a napětí, silná postava hlavního zloducha a téměř akční finále," odtajňuje dále režisér a producent Jan Tománek a dodává, že Kozí příběh se sýrem si uchovává svůj specifický grafický styl.
Kozí příběh se sýrem má také novou posilu v týmu hlasů. K Jiřímu Lábusovi, Karlu Heřmánkovi, Martinu Dejdarovi nebo Michalu Dlouhému se v nahrávacím studiu připojila i Lucie Vondráčková, která pro film nazpívala malou, ale velmi voňavou roli. Divákům se představí jako parta animovaných syrečků. První diváci viděli nový Kozí příběh už před několika týdny v pracovní podobě na testovací projekci v rámci filmového festivalu ve Zlíně. Část scén měla téměř finální obrazovou podobu, jiné ale byly jen v polovině prací a dětské publikum mělo jedinečnou možnost vidět, jak animované filmy vznikají. "U filmu se výborně bavily děti rozdílného věku. Nás ale hodně potěšilo to, že se dobře bavili i všichni dospělí, kteří projekci sledovali," popisuje Tománek atmosféru unikátního promítání.


V současné době probíhají dokončovací práce na několika místech současně. Mezinárodní tým animátorů pracuje na konečné obrazové podobě jednotlivých záběrů, ve zvukovém studiu probíhá natáčení ruchů do filmu a mix dialogů. Finálně je hotovo přes 550 záběrů z celkových 850 a to včetně takzvaného vyrenderování, kdy je záběr doplněn o poslední plastické detaily výsledného obrazu se všemi potřebnými odlesky, světly, stíny a texturami.
Speciálně pro Kozí příběh se sýrem vyvinulo Art Animation studio nový renderovací program FurryBall, o který už projevilo zájem Studio Disney a Halon Entertainment ho využívá k vizualizaci pokračování filmu Avatar, stejně jako další světová studia.
Film vzniká v koprodukci Art Animation Studio, Bontonfilmu a České televize. Kozí příběh se sýrem bude do kin bude uveden 25. října 2012 v klasické 2D verzi i ve 3D.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama