Nejsem hodná holčička, říká Vondráčková. Proč?

14. ledna 2012 v 12:33 | Péťule
Zdroj: Luckav.cz

První českou premiérou roku 2012 je film, který paradoxně příliš "česky" nepůsobí: nízkorozpočtový thriller Labyrint. Lucie Vondráčková v něm hraje reportérku posedlou záhadami, v reálu je posedlá tak maximálně mateřstvím. Ve středu se čtenářům iDNES.cz ozve přímo z Kanady v chatu od 13 hodin.

Snímek Tomáše Houšky, který do kin vstupuje už tento čtvrtek, ukazuje Vondráčkovou v nezvyklé roli: její Renata prý totiž není žádná hodná holka.

"Ona ani nemůže být hodná holčička, je totiž naprosto posedlá tím, co potřebuje dokázat a vědět v tu danou chvíli," říká o své postavě oblíbená herečka a zpěvačka, které bývá image "hodné holky" pravidelně podsouván.

"Každý, kdo má před sebou nějakou vizi nebo sen, často nekouká napravo ani nalevo, a může tak ublížit i lidem, které má rád," vysvětluje, proč ve filmu nešetří šťavnatými nadávkami a hysterickými záchvaty ničí všechny kolem sebe. Včetně toho, kdo jí chce být oporou.

Novopečená matka se mimochodem k žánru thrilleru nedostala náhodou. "Mám ráda čistě žánrové filmy. Proto jsem také točila Snowboarďáky, Kvasku a teď Labyrint," řekla před časem iDNES.cz.

Už tehdy také popsala, že jako Renata sama sobě občas připadala na zabití. "Někdy jsem ve filmu tak nepříjemná, až se divím, že to se mnou můj kolega Honza Zadražil vydržel. A čím víc jeho postava odpouští, tím víc ta moje přitvrzuje," okomentovala herečka filmový vztah, kterému Renata zarputile odmítá dát šanci. Kromě této dvojice se ve filmu odehrávajícím se v klaustrofobním prostředí podzemních chodeb objeví ještě Martin Zbrožek a exotická kráska z Kostariky Mary Coronado.

Milovnice žánrů
Lucie Vondráčková má s filmem bohaté zkušenosti. Poprvé na sebe výraznějši upozornila už v roce 1994 v dramatu Hrad z písku, následovaly Jakubiskovy výpravné ságy Nejasná zpráva o konci světa a Bathory. Velkou popularitu jí přinesla teenagerovská komedie Snowboarďáci a následně i hudební film Kvaska z dílny manželů Landových.

Souběžně s hereckou kariérou pěstuje jedenatřicetiletá Vondráčková i kariéru pěveckou. Tu zahájila v roce 1993 vydáním prvního alba, od té doby se stihla vyšvihnout na špičku české pop-music, kde ji drží i opakované úspěchy v anketě Český slavík. Momentálně pobývá v Kanadě se svým manželem, hokejistou Tomášem Plekancem, kterému v prosinci porodila syna Matyáše.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kulicka Kulicka | Web | 14. ledna 2012 v 12:50 | Reagovat

Dobry clanek, mrkni na muj web

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama