Lucka Vondráčková: Praha kašle na postižené

15. září 2011 v 13:50 | Péťule
Zdroj: Šíp Plus (rok 2009)

Lucie Vondráčková po zkušenosti na vozíčku
Odložila vozík a už chodí po svých. Zdravotní stav zpěvačky Lucie Vondráčkové, která po operaci nohou byla odkázána na invalidní vozíček, se rapidně zlepšuje. Nicméně zkušenost s životem handicapovaných je pro ni nezapomenutelná.
Vondráčková otevřeně promluvila o tom, že vozíčkáři to v hlavním městě nemají vůbec jednoduché. I to je důvod, proč veškerý čas, kdy se zotavovala po operaci dolních končetin, trávila doma.

"Když je člověk na vozíčku, tak začne vnímat všechna ta protivenství, na která normálně nemá čas myslet. Třeba to, že Praha je bariérová pro lidi na vozíku. Nemohla jsem někam jet, protože být třeba v centru je hrozný problém, takže jsem byla jen doma a byla to pro mě taková nucená izolace," přiznala zpěvačka, která kvůli zborceným klenbám na nohou podstoupila před několika měsíci náročnou operaci. Tu plánovala půl roku před tím, než se uskutečnila. Teď musí chodit i ve speciální obuvi, jež jí doporučil lékař.

Zpěvačka sice už chodí, ale ne všechny aktivity jsou jí přístupné. "Běhat či jiné náročnější činnosti, kde jsou hlavně využity nohy, ještě nesmím dělat. Co se týká práce, tak trénuji i speciální choreografii, která je zaměřena hlavně na ruce. Docházím na rehabilitace a už se nemohu dočkat, až budu moct pracovat s tělem na sto procent," dodala Lucie Vondráčková.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama