Seriálová rodinka míří do kin....

16. listopadu 2010 v 11:36 | Péťule
Český seriál v kině se hned tak nevidí, Rodinka to však statečně zkusí. Má totiž za sebou silnou legendu, Takovou normální rodinku, v jejíchž osudech pokračuje.
seriál Rodinka
A při tom se nemusí bát, že by si před televizním uvedením vystřílela veškerý prach. Do kin půjde před Vánocemi jen devadesátiminutový sestřih ze šesti nových dílů- a pouze na omezený čas....


START 9. PROSINCE
Pokračování příběhů lehce ztřeštěné rodiny, které napsala a také knižně vydala autorka původní série Fan Vavřincové, se natáčelo během léta. Z prvotní herecké sestavy se v něm sešli Jaromír Hanzlík, Daniela Kolářová a Jana Štěpánková.

"Už první pracovní sestřih podle tvůrců ukázal, že duch populárního seriálu ožil- včetně laskavé atmosféry i praštěného humoru," tvrdí producent Miloslav Šmídmajer ze společnosti Bio Illusion.

Proto přesvědčil režiséra Dušana Kleina, aby se střihačem Janem Svobodou zkusili některé scény či motivy vypustit a sestříhali materiál na stopáž celovečerního filmu. Pak tvůrci pozvali "pokusné diváky" na první projekci. " A když nám řekli, že se báječně bavili, bylo rozhodnuto," vypráví producent.

Protože však nejde o regulérní "pravý" film, neboť formát Rodinky odpovídá spíše klasickému sitkomu natočenému ve třech prostředích, bude i jeho cesta do kin netypická. Producent spolu s distribuční společmostí Falcon zvolili za datum premiéry 9. prosinec, což je termín Filmánie- akce, kdy kina hrají za vstupné padesát korun.
   
Rodinka se do prgramu zařadí v rámci Filmánie bez oficiálních slavnostních představení a dlouho se tu ani neohřeje. "Ve velkých kinech se bude promítat jen během prosince, v menších městech ji budou dohrávat ještě v lednu," plánuje Šmídmajer s tím, že sály budou mít k dispozici patnáct klasických filmových kopií a další digitální.

Kdy a kde lidé uvidí všech šest nových dílů Rodinky, zůstává zatím bez odpovědi. Společnost Bio Illusion totiž novou řadu seriálu natočila ve vlastní produkci, bez podílu jakékoli televize, a teprve nyní ji bude předkládat ke koupi všem stanicím. Vyhraje zjevně ta, která nabídne nejlepší podmínky.
seriál Rodinka
PAMĚTNÍCI I NOVÁČCI
Taková normální rodinka vznikla v tehdejší Československé televizi roku 1971- na přání diváků, kteří si po první příhodě vynutili dalších sedm epizod. Právě do ČT mířila Vavřincová už před několika lety i s novým námětem, ale neúspěšně.

Potom se však osiřelého projektu ujal Šmídmajer, téměř dva roky trvalo, než vznikly scénáře, které uspokojily i váhající herce. S hlavním triem pamětnických tváří se producent dohodl na zjednodušeném názvu Rodinka. "Chtěli jsme jasně odlišitod původních částí, aby diváci věděli, že se dívají na nové díly; herci také připomínali, kolik tehdejších aktérů již nežije.

Zato přišla nová jména, neboť bývalý dětští "raubíři" dávno dospěli a stali se rodiči. Tak se v Rodince objeví Petr Forman, Lenka Vlasáková, Lucie Vondráčková, Josef Polášek. A mnozí se prý ptali, zda nebude nová série pokračovat.  
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama