Lucie Vondráčková: Blýská se na lepší časy (Tv magazín)

2. listopadu 2010 v 8:11 | Péťule
Stále usměvavá Lucie Vondráčková patří k těm nemnoha mladým umělkyním, u kterých se příroda nemohla rozhodnout, zda jim má dát víc talentu v dramatickém umění, ve zpěvu nebo v tanci. 

Lucka
A tak jsme ji nedávno mohli vidět na obrazovce ČT v jedné z povídek Nadměrné maličkosti či v pohádce Královský slib, a vzápětí nám zazpívala dvě písničky v soutěži družstev cukrářů a řezníků nazvané Machři. A ještě tam vytvořila (údajně poprvé v životě) indiánka (byl sice šišatý, ale dostala pochvalu). Jenom svůj milovaný tanec musela v poslední dobvě omezit. Ale už se prý blýská na lepší časy.


V nadměrných maličkostech jste měla nádherný účes stylu vystřelená raketa. Moc vám slušel. Pokud si ale vzpomínám na vaše role, už jste měla na hlavě ledacos. Ráda v tomto směru experimentujete?
(Smích) Na natáčení Nadměrných maličkostí mi říkal Pavel Řezníček, který tam hrál mého muže: "Tenhle účes si nech napořád. Do konce života!" Představila jsem si ale samu sebe jako babičku s vrabčím hnízdem na hlavě, a nějak moc se mi ten obrázek nezdál. Ale je pravda, že na postavu té nesnesitelně sebevědomé podnikatelky pasoval perfektně. Jinak ale účesy moc neřeším, hlavně se mi líbí, když s tím není moc práce. Nejlíp vůbec žádná! Ale všimla jsem si, že ať už mám na hlavě cokoliv, jak jste poznamenal, vždycky se to celkem spojuje s rolí, kterou právě hraju. Snad jenom při natáčení Bathory s Jurajem Jakubiskem se těžce nehodily moje tehdejší krátké vlasy, takže skvělí maskéři udělali dokonalou paruku. Já sama, když jsem nedávno kousek filmu zahlédla v televizi, jsem si nebyla jistá, jestli jsou to moje vlasy, nebo ne. Druhou překrásně zhotovenou paruku jsem zažila, když jsme s Ondrou Kepkou točili pohádku Poslední kouzlo pro Českou televizi. Maskéři se náramně vytáhli a já byla ráda, že můžu být u tak úžasné profesní práce. V Kvasce zase režisérka Mirjam Landová chtěla, abych měla dlouhé vlasy. Také si všimněte, že na fotce v tom časopisu, na který se Filip Tomsa ve vězení kouká, je ještě dlouhovlasá Karin. Ale těsně před první klapkou jsem za Mirjam zašla a poprosila, jestli si můžu nechat svůj sesřih. Připadalo mi, že se to ke Karin hodí lépe, a navíc se v těch vlasech perfektně tancovalo. Paní režisérka souhlasila, a já jsem byla moc ráda.

Když jste se zmínila o muzikálu Kvaska, kvůli náročné operaci jste musela opustit účinkování v jeho divadelní podobě. Vrátíte se ještě do Touhy?
Už ne, což je mi líto hlavně kvůli partě lidí, která se tam sešla. Jsou neuvěřitelně vtipní! A navíc talentovaní snad úplně na všechno! Tanec, zpěv, herectví...Když má třeba Filip Grégr svou improvizační scénu u tyče, je to na potlesk na otevřené scéně - a vždycky přijde. Takže se mi stýská. Ale tak to prostě v životě je. Nemůžete mít všechno.

Manželé roku 2006

Co jste si kvůli operaci musela ještě odepřít?
Přišla jsem snad jen o jedny prázdniny. Ale když máte kolem sebe hodně dobrých knížek, filmů a lidí, kteří vám pomáhají, všechno jde. Jen celkem nepříjemné bylo zjištění, jak moc jsou lidé na vozíčku v Praze limitovaní chodníky, dlažbou, úzkými vchody. Všechno jde proti nim a mění se to jen velmi, velmi pomalu. Z toho mi bylo smutno.

Faktem je, že teď máte před sebou už zase nádhernou roli.
To máte pravdu (smích)! Jde o muzikál Ať žije rokenrol! v divadle Broadway. Napsal ho Karel Šíp a muziku složil Petr Janda, režíruje Viktor Polesný. Premiéra je teď v říjnu. Jsem zvědavá, jak se lidem bude představení líbit. Při zkoušení jsem měla pocit, že se můžu hodně učit od lidí, kterých si vážím. Sledovat při práci paní Petru Janů nebo Hanu Seidlovou bylo perfektní a inspirativní. Taková práce mě pak k sobě táhne jako magnet. Kromě toho kdysi dávno předávno (asi před sedmi lety!) jsem hrála Hanku ve Starcích na chmelu, a tahle inscenace mě malinko vrátila do podobné atmosféry. Moje postava se jmenuje Yvetta a je to mladá svazačka, která prožije krásnou první lásku s hlavním představitelem, kterého alternují Honza Toužimský, Tomáš Löbl nebo Tomáš Beroun. Jde tam hodně o otevírání očí nejen do dospělosti, ale i do širšího vnímání světa okolo. Je moc fajn zažívat tyhle pocity znovu po tolika letech. Jako Yvetta ale njsem sama. Budu se střídat s Luckou Černíkovou a Zdenkou Trvalcovou. Obě jsou moc fajn.

A co dělá vaše vlastní muzika? Odpočívá?
Ještě než vyjde nová deska, chystám takové jemně zasněžené překvapení. Takový dárek z pohádky.  
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama