L.V.: S nahotou se vyrovnávat nehodlám...

27. října 2010 v 12:31 | Péťule
Křehká dívka, co na sebe nikdy neprozradí víc, než opravdu chce. Na druhou stranu se Lucie Vondráčková nebojí otevřeně říct, co si myslí. I kdyby z toho měla mít problémy.
Stálo ji to dokonce angažmá v divadle Rokoko. Ale o práci mít strach nemusí. Nabídek má stále dost. Zajímá i zahraniční filmové produkce. Naposledy ztvárnila hlavní roli v americkém hraném dokumentu Jana z Arcu a začíná točit film Last Holiday s Queen Latifah a Gerardem Depardieu. A boj o přízeň diváků v kinech vyhrává v nové komedii Snowboarďáci.
Lucka
Snowboarďáky jste natáčeli loni ve Špindlerově Mlýně v největších mrazech, takže podmínky nic moc. Dokonce jste s holkama běhaly ve sněhu nahé!
Úplně nahé jsme nebyly, ale stejně to bylo šílenství. Ten sníh sice zdálky (protože je to všechno jen zdálky) vypadá moc krásně, ale byl to ten typ, kdy můžete rozpoznat i ten sebemenší krystal, takže studí jako led a řeže při sebemenším dotyku. Měly jsme pak s holkama nohy rozsekaný do krve. Ale natáčení té scény v sauně bylo stejně nejlepší. Bylo asi kolem půlnoci nebo jedný a všichni jsme byli šíleně unavení. Kdybychom to zabalili, jakože to bylo na spadnutí, tak by tam ta scéna vůbec nebyla. A mě by to teď štvalo, protože je legrační. Hlavně Jirka Mádl v ní. (smích) Odhalila ses trochu také ve filmu Post Coitum. Jak se vyrovnáváš s nahotou před kamerou?
Naprosto se s ní vyrovnávat nehodlám. V Post Coitu nahá nejsem. Je tam jednou vidět jen můj zadek, stačí mrknout a nic neuvidíte. Já to aspoň tak dělám. (smích) No a vybíhat ze sauny v oteplovačkách by asi taky bylo trochu divný. Je ale fakt, že jsme to režisérovi navrhovali... (smích)
V muzikálu Excalibur záříš jako čarodejnice Morgana. Nedávno ji začala hrát i Lucie Bílá (původně královna Ginevra). Producent Petr Kratochvíl to zdůvodnil, že "muzikál vyhasínal", proto v té roli potřeboval hvězdu. Jak jsi přijala sesazení z postu první alternace?
Muzikál se letos hraje snad ještě míň než předtím. Takže vyhasínání asi pokračuje. Žádná změna. Jen diváci jsou prý trochu vedle. Myslí si, že už v Excaliburu nehraju a 5 minut nato je tam začnu z jeviště drtit. Je to vlastně trochu jako před rokem a úplném začátku. Nikdo to nečeká, a tak mám na jevišti volné ruce a žádný strach.
Užíváš si Morganu pořád jako dřív?
Dokonce ještě o trochu víc. Byla jsem na pár zkouškách s novými alternacemi a když jsem viděla, jak dělá Morgana některé kroky a gesta, která už jsem znala, mohla jsem si na základě toho vymyslet zase úplně jiné věci, protože ty staré mě po roce hraní už tak nenabíjely. Jsem v práci detailista. Zajímá mě pohyb až do konečků prstů. Takže jsem vlastně teď zbrusu nová i pro ty, co mě vidí podruhé.
Kvůli neshodám s vedením jsi byla odejita ze své domovské scény - divadla Rokoko. Rozloučila ses tak se spoustou krásných rolí. Jak jsi to nesla?
Už se k tomu nebudu vracet. Změna je život. Myslela jsem jen, že budu víc smutná. Že si po osmi letech hraní nezvyknu na těch pár večerů, kdy Janu z Arku nebo další postavy nehraju. Paradoxně mi ale přichází daleko víc divadelních nabídek a jsem konečně pánem svého času. Můžu cestovat, natáčet a hrát jen v tom, co mě zajímá. 
Od rozchodu s Michalem Dlouhým jsi prý sama. Zároveň se proslýchá, že přítele máš, jenže dobře utajeného. Jak to tedy je?
Znáte dneska někoho, kdo je tři roky úplně sám? Navíc, když mu je 24? Spíš to nevytrubuju do světa, protože mě tyhle informace v tisku pruděj. Má se psát o Snowboarďácích, Morganě, Zlatý desce za Mayday a o nových klipech. No a se svým klukem jdu dneska ve 20:30 na koncert a nikomu do toho nic není. Howgh.
V poslední době se kolem tebe vynořilo několik přehnaně dotěrných ctitelů. Asi nijak příjemná záležitost.
Několikrát už se to stalo. Na konzervatoři mi nějaký dobrák nechával vzkazy načmárané na zdi přesně proti škole. Problém byl ale v tom, že ta budova, na kterou to všechno sprejem vytvářel, bylo Rudolfinum. Měla jsem z toho pak celkem průšvih. Řekli mi, ať si to laskavě vyřídím a ať se to neopakuje. Tak jsem si pomyslela to samý. Neznala jsem ho, takže nebylo co vyřizovat. Mohla jsem mu leda koupit rejžák a nechat ho někde u Vltavy i s kbelíkem. Vždycky se někdo takový objeví. Loni jich bylo jen o něco víc a trochu přitvrdili.
Všeobecně známé jsou rodinné neshody s tvou tetou Helenou. Jaká kvůli tomu u vás vládne atmosféra?
Bylo zvláštní sledovat ty vlny a nálady týkající se našeho rodinného zemětřesení. Smutek šílenej, strach, naštvání... a teď už nic. Připomíná mi to Grand Zero v New Yorku. Šla jsem se tam podívat a je to ohromná plocha vydlabaná do základů a oplocená do nebe. 
Co na to říká tvůj děda, který podle některých zpráv všechno překousl a s Helenou se udobřil? Nevím o tom, že by se udobřili. Na Vánoce jsme byli u dědy s tátou a mámou a bylo to prima. Děda ani nehudroval, že se mu naše kočky zase vyčůraly do květináčů. Smáli jsme se, rozdávaly se dárky a jenom když přišla řeč na Helenu, která za ním nepřijela, byl děda smutnej. Tak už se tomuhle tématu vyhýbáme i doma.
Co vlastně dělá tvůj mladší brácha?
Studuje Euroškolu, skvěle tancuje a je tak trochu počítačový maniak. Je mu 19, dost posiluje a mluví perfektně anglicky. A holky mu pořád volaj. To je tak ve zkratce můj bratr David.
Často jezdíš do zahraničí na studijní pobyty. Naposledy do New Yorku? Jaké to bylo?
Vlastně jsem tam byla tentokrát napůl pracovně. Dělali jsme postsynchrony k filmu o Janě z Arku, kterou tu točila režisérka Pamela Wagner. Namluvila jsem všechny dialogy ve francouzštině, anglický komentář zas Alfred Molina. Jedna věc mě ale mrzela. Johnny Depp tam chvilku přede mnou namlouval nějaký animovaný film a my se s ním o fous minuli. To byl neosud... Jinak jsem chodila každý den do školy, kterou mi zařídila agentura Intact, se kterou právě na tyhle výlety do jinam každý rok vyrážím.
Čím si ještě dobíjíš baterky?
Nejradši plavu v úplně prázdném bazénu (s vodou, samozřejmě). Nebo koukám na DVD, teď u mě vede The man of honor s De Nirem. Také chodím tancovat. Nejradši ale na jeviště.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama