Říjen 2010

Excalibur: Chci být netopýrem

31. října 2010 v 9:53 | Péťule

Excalibur: 1.obraz- Pravěká krajina

30. října 2010 v 10:48 | Péťule

Někdy, když mám všeho dost, nasadím krátkou černou paruku a je to!

29. října 2010 v 9:27 | Péťule
V roli zlé vědmy Morgany z muzikálu Excalibur, který běží v divadle Ta Fantastika, se nedá přehlédnout. Nejen proto, že tři hodiny skoro nesleze z jeviště. Má v sobě vztek, moudrost, sex, ničivý oheň, mateřský instinkt i dětskou bezelstnost. A když pak s Lucií Vondráčkovou sedíte v kavárně, musíte se nutně ptát, jestli to všechno skutečně jenom hrála.
Lucka jako Morgana v Excaliburu
Během představení jsem si všiml, že máte na rameni takové maličké tetování. Co to je?
- Japonský znak pro kočku. Ale je to nepravá kérka, nosím ji jenom na jevišti, když hraju Morganu. Možná by se řeklo detail, jenže detaily pomáhají.

Velikonoce Lucky Vondráčkové

28. října 2010 v 19:20 | Péťule
Jak prožívají naše hvězdy showbyznysu Velikonoce? Mají rádi velikonoční nádivku, nebo dávají přednost mazanci a beránkovi? Jsou nějaké zvyky, které přesně o Velikonocích dodržují? Na podobné otázky jsme se zeptali čtyř známých lidí a samozřejmě jsme od nich získali i velikonoční recept. Tady jsou jejich odpovědi.
Lucka


1/ Co pro vás znamenají Velikonoce?
Mám ráda hlavně ty barvy, které se s těmihle jarními svátky spojují. Hodně syté a neprůsvitně agresivní. Ale Velikonoce mě jinak nijak zvlášť neberou a výrazně je neslavím. Myslím, že by se asi spíš líbily hadům vejcožroutům. Někde jsem tuhle viděla obrázek, jak jeden takovej polyká vajíčko i se skořápkou. Koukala jsem na to jak puk.
2/ Jaké dodržujete velikonoční zvyky?
Ne, ne, přijde mi totiž dost drsné na někoho v té zimě vylít kbelíl vody, to je jako bych mu vykouzlila zápal plic, že jo? Nebo někoho pěkně zmydlit, to mi taky nepřijde nijak povznášející. Ale vajíčka doma barvíme, to jo, pomlázku taky máme, jenže stejně raději slavím něčí narozeniny.
3/ Kdo se u vás doma stará o velkonoční výzdobu?
Na výzdobu je expert máma, ladí celý náš domeček, kde už tedy nebydlim, do dvoubarevných kombinací a já se nechávám překvapovat, jak to letos a příště a pak znova hezky vymyslí. Pokud jde o mě, tak žádná sláva. Už se mi taky stalo, že jsem vánoční dekorace nechala tam, kde byly, protože už se zase blížily další Vánoce. Trochu drsné, co?
4/ Bez jakého jídla si nedovedete tyto svátky představit?
No, to bude asi potíž, já bych totiž předepsala na Velikonoce úplně všem lidem buchtičky se šodó, mám je pekelně ráda, takže bych je nařídila konzumovat pravidelně a povinně. Jinak se asi vůbec nic nezkazí zeleninovým salátem, který také bude plný jarních barev a určitě pozvedne náladu.
Salát á la Lucie

Potřebujete: ledový salát, červenou, zelenou a žlutou papriku, salátovou okurku, avokádo, kompotovaný nebo čerstvý ananas, dvě lžíce olivového oleje, 10 dkg žampionů, pro masožravce eventuálně i 10 dkg kuřecích prsíček Do mísy natrhejte půl hlávky ledového salátu (podle velikosti), přidejte na proužky nakrájenou papriku (od každé barvy půlku), část pokrájené salátové okurky, půlku na kostičky nakrájeného avokáda, asi 10 dkg ananasu. Na olivovém oleji zprudka osmahněte na větší kousky pokrájené osolené a opepřené žampiony (eventuálně přidejte i nudličky kuřecího masa), směsí i se šťávou polejte připravenou zeleninu. Pochutnáte si, když si k salátu nasuho pečetě toustový chléb nebo topinky z chleba...

L.V.: S nahotou se vyrovnávat nehodlám...

27. října 2010 v 12:31 | Péťule
Křehká dívka, co na sebe nikdy neprozradí víc, než opravdu chce. Na druhou stranu se Lucie Vondráčková nebojí otevřeně říct, co si myslí. I kdyby z toho měla mít problémy.
Stálo ji to dokonce angažmá v divadle Rokoko. Ale o práci mít strach nemusí. Nabídek má stále dost. Zajímá i zahraniční filmové produkce. Naposledy ztvárnila hlavní roli v americkém hraném dokumentu Jana z Arcu a začíná točit film Last Holiday s Queen Latifah a Gerardem Depardieu. A boj o přízeň diváků v kinech vyhrává v nové komedii Snowboarďáci.
Lucka
Snowboarďáky jste natáčeli loni ve Špindlerově Mlýně v největších mrazech, takže podmínky nic moc. Dokonce jste s holkama běhaly ve sněhu nahé!
Úplně nahé jsme nebyly, ale stejně to bylo šílenství. Ten sníh sice zdálky (protože je to všechno jen zdálky) vypadá moc krásně, ale byl to ten typ, kdy můžete rozpoznat i ten sebemenší krystal, takže studí jako led a řeže při sebemenším dotyku. Měly jsme pak s holkama nohy rozsekaný do krve. Ale natáčení té scény v sauně bylo stejně nejlepší. Bylo asi kolem půlnoci nebo jedný a všichni jsme byli šíleně unavení. Kdybychom to zabalili, jakože to bylo na spadnutí, tak by tam ta scéna vůbec nebyla. A mě by to teď štvalo, protože je legrační. Hlavně Jirka Mádl v ní. (smích) 


Lucka v americkém dokumentu Johanka z Arku

25. října 2010 v 17:58 | Péťule
V roli francouzské světice a středověké hrdinky s pohnutým osudem se americkým televizním divákům představí česká herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková. Do titulní role v uměleckém dokumentu Johanka z Arku, dítě války, voják Boží ji obsadila americká režisérka, držitelka ceny Emmy za dokumentární tvorbu Pamela Masonová Wagnerová. Snímek bude mít premiéru 21. března v USA na televizní stanici Hallmark.

Lucie Vondráčková: Z jeviště rovnou do nemocnice

23. října 2010 v 9:56 | Péťule
Lucie Vondráčková ve svých třiceti letech pomalu doplácí na svůj aktivní způsob života - lásku k tanci a hlavně gymnastickou minulost. Po náročně operaci, kvůli které skončila dva měsíce na invalidním vozíku, ji nyní nejspíš čeká další operativní zákrok.


Lucka
Pro herečku a zpěvačku Lucii Vondráčkovou je tanec doslova posedlostí. Odmalička se pohybuje v různých tanečních uskupeních, věnovala se moderní gymnastice a jediný její videoklip se neobejde bez tanečních kreací. To vše mělo za následek, že na prahu třicátých narozenin musela před rokem a půl podstoupit náročnou operaci zhroucené klenby obou nohou. "Problémy jsem měla dlouhodobě, ale když jsem v jednom muzikálu musela tančit v podpatcích, bylo to jako šlapat na střep," přiznala tehdy Lucie. Operace tak podle jejích slov byla nutná.


Tajemství nabíjí...!

22. října 2010 v 11:09 | Péťule
Článek z roku 2005...

- V pražském divadle Kalich bude mít dnes premiéru dlouho očekávaný muzikál Tajemství. Námět, hudbu, libreto a texty vytvořil Daniel Landa, režie se ujala jeho manželka Mirjam. V hlavní roli Elišky se představí Lucie Vondráčková.
Jak se Eliška liší od vašich dalších muzikálových postav?
Nemám jich tolik na křížku, jen Hanku ve Starcích na chmelu a Morganu v Excaliburu. Morgana byla hodně taneční a Eliška je hodně činoherní. To jsem od muzikálové role nečekala.
Tajemství

Dělám co mě baví...

20. října 2010 v 9:44 | Péťule
Najít vhodný termín k rozhovoru s Lucií Vondráčkovou je úkol pro titány. Neustálý kolotoč koncertů, představení a natáčení se mi podařilo zastavit až o víkendu po jejím návratu z Bratislavy. Sešli jsme se v příjemné kavárně v centru Prahy a povídali si nejen o herectví a muzice, ale i o autech...

Lucka
Snowboarďáky zatím vidělo více než půl milionu diváků a na počet kopií, s nimiž šel do distribuce, je to snad vůbec nejúspěšnější film české kinematografie. Čekala jste takový úspěch?
Máme z toho radost. Zvlášť po těch omrzlinách, zlomených rukách, otřesech mozků a dalších útrapách během natáčení. Film jsem viděla asi třiapůlkrát a pokaždé je to stejně vtipný. Nejraději mám scénu s lovením kaprů.
Jak se vám hrálo ve společnosti takových "šílenců" jako Jirka Mádl a Vojta Kotek? Přece jen puberta... K tomu režisér Karel Janák, vlastně také tak trochu dítě...
Vy ho znáte? Kluci jsou sice náctiletí, ale zrovna Jirka je chytrej jak opice. Povídat si s ním je zajímavý. A navíc se pořád člověk směje a to mi už dlouho chybělo. Takže dobrý. I když za dva měsíce natáčení mě to téměř zničilo. Nosím totiž rovnátka a při smíchu mi děsně vadila...
Když se podíváte na začátek své herecké kariéry, mrzí vás něco nebo vynechala byste raději některé zkušenosti?
Spíš lituju každého měsíce, kdy něco hezkého nevzniká. Ale mám takovou metodu. Když netočím film, jdu natáčet videoklip na písně z CD. Moc mě to baví. A vidíte, teď zrovna přemýšlím, že v tom dalším budeme potřebovat pěkný auto. Zatím jsem totiž byla pořád nohama na zemi, takže je čas na změnu.
Může dnes vůbec herce divadlo uživit?
Samozřejmě. Na rohlík s paštikou denně má. Divadlo je pro některé mé známé naprosté bláznovství. Nechápou třeba, že nejedu na úžasný ples, kde můžu zazpívat, a místo toho hraju po stopětadevadesáté jedno představení, za které si pořídím tak akorát jízdenku na tramvaj. Mluvím o činohře...
Jakou část ve vaší kariéře zabírá muzika? A je pravda, že muzikantská rodina je spíš "přitěžující okolnost"?
Ze začátku ano. Hlavně když své okolí musíte pořád dokola přesvědčovat, že máte nárok vybrat si svou vlastní cestu a že to vlastně ani jinak nejde. Byl to boj. Ale když se pak ukáže, že to myslíte vážně, a dřete jako kůň, přijde odměna. Teď dělám muziku, klipy, film a najednou je to tak, jak jsem si vždycky představovala a přála. Například včera jsem přijela z Bratislavy. Dali mi tam Zlatou desku za CD Mayday a měl tam premiéru klip na písničku Poušť...
Poslouchala jste někdy třeba Marsyas-Kalandru, Michnovou, nebo je to pro vás už jen hudba "starých páprdů"?
Oni zase koncertují, a tak je slýchám, když u našich zkoušejí. Miluju marsyasácké sbory. Je to jedna z věcí, kterou jsou výjimeční. Samozřejmě spolu s texty, krásného hlasu Zuzany Michnový, kytar Pavla Skály a hudebních nápadů mého táty.
Co dál? Pracujete cílevědomě na nějakém dalším projektu, nebo si jen tak užíváte?
Zkouším hlavní roli v muzikálu Tajemství Dana Landy a každý týden šílím jako Morgana v Excaliburu. Termíny, kdy hraju, jsou na mých stránkách. Přijďte se podívat. Nebo spíš přijeďte.
Koho jste si ve své herecké kariéře nejvíce vážila nebo vážíte?
Nejvíc mi pomohl pan Preiss. Připravil mě na zkoušky na konzervatoř. Udělal si na mě čas a vyzbrojil se trpělivostí. Nikdy mu to nezapomenu. Do divadla chodím okukovat pana Nárožného a na Janu Třískovi na Hradě jsem byla asi stokrát. Fascinoval mě jako král Lear.
Jsou ve vašem uměleckém životě nějaké momenty, kterých si vážíte nejvíce?
Takhle to neberu. Nejvíc si vážím momentů, kdy si na mě diváci počkají po představení. Mohli by rychle utíkat na metro a domů, ale oni fakt zpomalí a podáme si třeba jen ruku... Ale neprožila jsem takovou tu popularitu seriálovou. Nezaměňují mě se žádnou postavou a to je prima. A na koncertu, když znají texty písniček? To je přece super satisfakce!!!
Co vy a auta?
Skočila jsem do toho hned v osmnácti letech. Při závěrečných jízdách jsem sice málem zničila policejní auto projíždějící nebezpečně blízko kolem mě, ale jinak dobrý. Teď už řídím dobře! Nějak podobně jako ta jeptiška, co sveze četníka Funése a pak s tím svým "řídím teprve od včerejška" vystartuje tak zběsile, že ten chudák ani nestačí zavřít dveře.
Kdybyste stála před rozhodnutím koupit si auto, podle čeho byste vybírala? Snažila byste ušetřit a koupit třeba i auto ojeté, nebo zásadně nové?
Ojeté auto je samozřejmě ekonomičtější, ale já bych si vybrala spíš nové. Možná trochu zbytečně, ale mám hrůzu z permanentních oprav, nejsem zrovna technický typ.Takže na rozdíl od knih z antikvariátů mám ráda zbrusu nová auta, a raději větší než malá. Mým nárokům a vkusu by asi nejlépe vyhovoval Touran.

Přísně tajné!!

19. října 2010 v 8:12 | Péťule

Dva měsíce jsem nebyla přítomna na této planetě...

17. října 2010 v 10:00 | Péťule
Článek je z roku 2005..

Pětadvacetiletá herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková si určitě nemůže stěžovat na nedostatek pracovních příležitostí. Hraje na několika pražských jevištích najednou, natáčí pro film i televizi (a to i v zahraničních produkcích), koncertuje. Svými výkony rozhodně nedělá slavnému příjmení ostudu! Nedávno se představila v Divadle Kalich v hlavní roli muzikálového dramatu Daniela Landy Tajemství.
Lucík
Před časem měl v New Yorku premiéru hraný dokument Johanka z Arku, ve kterém jste hrála titulní roli a na němž jste spolupracovala s renomovanou režisérkou Pamelou Mason Wagnerovou. Dozvěděla jste se díky ní o herectví něco nového?
- Objevovala jsem hranice toho, co všechno se dá hrát beze slov a kde už potřebujete začít komunikovat, protože vás zničí přetlak emocí. Je to jako oheň, co by vás spálil, kdybyste nezařval. Můžeme si každý všechno nechávat pro sebe, ale nakonec se naše vnitřní pocity obrátí proti nám. Pak je lepší je osvobodit. V každém jazyce to dopadne jinak, angličtina je jako vítr, francouzština naopak člověka zjemňuje.
Jak jste si užila premiérový večer v New Yorku?
- Až do dna, nešla jsem spát. Díky agentuře Intact a panu doktoru Klusákovi, kterému moc děkuju, jsem tam mohla jet na super rychlou otočku, abych pak stihla zkoušku v Divadle Kalich. Takže jít spát mi přišlo zbytečné zmarnění času. Všichni se ten večer sladce usmívali a vychvalovali náš film do nebes, tak jsme si to s režisérkou Pamelou Wagnerovou užívaly, protože druhý den už pak zase chválí někoho jiného a vy letíte domů.

L.V. Jsem divadelní nádeník

16. října 2010 v 9:42 | Péťule
Rozhovor je z roku 2005 ;)

Lucka Vondráčková jde momentálně role do role a sama o sobě říká, že je divadelní nádeník. Kromě toho točí filmy a chystá novou desku. Není tedy divu, v době kdy vznikal tento časopis, Lucie zrovna natáčela v Karlových Varech. Otázky i odpovědi jsme si proto vyměnili mailem.
Čím v poslední době oslovujete své fanoušky raději? Herectvím, nebo zpěvem? Nebo obojím najednou jako v Excaliburu?
Excalibur je prima... Hodně věcí si tam můžu zkusit. Teď se ale blíží premiéra Tajemství Dana Landy... Tak si už oblíkám kůži někoho jiného: Jmenuju se Eliška. Těší mě
Pokud bychom mluvili o herectví, které je vám bližší? Divadelní nebo filmové?
Většinou je to tak, že přes den točím a večer hraju. Už to tak táhnu víc než osm let, a i když si někdy nadávám, tak jsem ráda, že to takhle funguje.
Hraje se vám lépe bezstarostná rozjásaná dívčina nebo osudem a nepříznivými okolnostmi zkoušená žena?
Jsem divadelní nádeník, takže hraju oboje. Každý večer jiný kostým, jiný věk a jiná nálada.

S Jirkou Mádlem

Lucka a Qaša....

13. října 2010 v 10:14 | Péťule
článek

První plakát Lucky v časopisu Bravo

12. října 2010 v 14:47 | Péťule
Lucka a její první plakát v Bravu

Modré z nebe

11. října 2010 v 21:07 | Péťule
Mirka Ralbovská je moderátorkou v http://www.radiojih.cz/ Pravidelně jí do relace volá paní Hlavatá, máminka 16tileté Mišky a žádá o písničku od Lucky Vondráčkové pro svou postiženou dceru. Těch telefonátů bylo až tolik, až se nakonec Mirka rozhodla napsat do pořadu slovenské televize Markíza "Modrého z neba", kde se plní sny.

Vyplatilo se. Na Moravu přišel Vilo Rozboril (moderátor), zazvonil a dojemný příběh, plný upřímnosti ze strany Mišky, mohl začít. Není lehké mluvit a zejména žít s omezeními, které Mišky diagnóza způsobuje. Její otevřenost si však získá každého. Navzdory všemu je Miška dívka, které nestojí o lítost a září z ní radost ze života. A když se do toho "připlete" i životní idol - Lucka Vondráčková, je zbytečné ptát se hlavní hrdinky, zda je šťastná...Noc nadějí 2010

10. října 2010 v 13:56 | Péťule
21.10. 2010 poběží na STV záznam z charitativního večera Noc nadějí 2010!


Starci na chmelu

9. října 2010 v 16:46 | Péťule
Našla jsem video z nějakýho pořadu (myslim, že to je Zlatá mříž), kde vystupovali herci z muzikálu Starci na chmelu (tenhle muzikál měl premiéru v roce 2001 v divadle Milenium) :)


Supermiss

8. října 2010 v 9:33 | Péťule
9.10. 2010 na Nově ve 20:00 budou dávat přímý přenos z finále Supermiss, kde bude i Lucka (jako zpěvačka ne jako supermiss :D....strčila by je totiž všechny do kapsy :D).

Jestli to neuvidíte, můžete se na to kouknout 28.10. 2010 na Nově Cinemě ;)

Lucka

Hlasování do ankety Český slavík 2010 začalo!!!

7. října 2010 v 8:01 | Péťule
Včera 6.10. 2010 od 12:00 hodin začalo hlasování do ankety Český slavík 2010.

Český slavík
Způsoby hlasování:

1) SMS Z MOBILU VE TVARU:
SLAVICE 9 VONDRACKOVA LUCIE
poslat na číslo 900 06 06

2) HLASOVÁNÍ PŘES INTERNET:
Není nutné vyplňovat všechny kolonky - formulář zde: http://slavikmattoni.seznam.cz/

3) OSOBNĚ HLASOVACÍM LÍSTKEM:
vyplnit hlasovací lístek na adrese: Křižíkova 16, Praha 8-Karlín (Po-Pá od 10:00-16:00, v úterý navíc 9:30-17:00)

Hlasuje se do 21.11.2010

Bylo by strašně fajn, kdyby se Lucka po 15 letech svojí kariéry konečně dočkala zlatého slavíka :-) Určitě by jí to potěšilo, ale i kdyby nevyhrála zlatého slavíka ale třeba stříbrného nebo bronzového nebo kdyby se neumístila vůbec (což se snad nestane) stejně bude vědět, že její fanoušci při ní pořád stojí a podporují jí ve všem, co dělá, protože to dělá srdcem a to znamená jak nejlíp může :-) TAKŽE HLASUJÉÉÉÉM :D

Lucka Vondráčková: Upištěná fiflena?

6. října 2010 v 10:58 | Péťule
Článek z roku 2009

"Jsem princezna Hráška, těší mě," představila se krátce před slavnostní premiérou filmu zpěvačka Lucie Vondráčková, která zároveň spolu s hercem Miroslavem Táborským, jenž dabuje kuchaře Andrého, pokřtila i knihu Příběh o Zoufálkovi.

Lucka
"Tahle role se mi dabovala velmi dobře. Princezna hodně pištěla, takže jsem docela ocenila, že jsem krátce předtím měla hodinu zpěvu. Byla jsem rozezpívaná nahoru dolů, a pištění mi tak nedělalo žádný problém," svěřila se se smíchem Lucka, která má s dabováním velké zkušenosti.

Zpěvačka se zase na chvíli vrátila do dětských let. Nadabovala postavu princezny Hrášky v novém animovaném filmu Příběh o Zoufálkovi. Musela přitom pištět jako rozmazlená fiflena. "Jinak se dabuje, když je to film do kin, a jinak, když je to třeba na DVD. Do kin je to mnohem preciznější a detailnější práce, protože zvlášť děti jsou na překlad háklivé. Všechno musí být dokonalé. Když se dabuje na DVD, jedná se většinou o horory. Tam to nemusí být tak přesné," tvrdí Lucka.