Lucka Vondráčková: Nehodlám napodobovat svou tetu!

26. srpna 2010 v 9:06 | Péťule
Článek z roku 2008 :)

V současné době jedna z našich nejúspěšnějších zpěvaček, Lucie Vondráčková, nám exkluzivně pro Spy prozradila důvod, proč se rozešla s přítelem Tomášem Vernerem.
Lucka
Máte občas dlouhé vlasy a pak je zase sundáte. Používáte příčes, Lucie?
Já mám ráda takový ten proces očištění. Třeba jako skok do vody. A tak si občas řeknu, že si nandám příčes, a pak si připadám jako princezna. Ale zase ho ráda sundám a připadám si pak čistější.

Dneska jste vyhrála desku roku pro rok 2008. Jaký z toho máte pocit?
Mám velkou radost a na jevišti toho bylo tolik a tak málo času, že chci ještě jednou všem poděkovat, hlavně divákům a lidem, kteří mě poslouchají.

Máte za sebou velmi úspěšný rok. Co máte v plánu na další?
Deska Fénix vyšla v polovině roku 2008,  je to dvojcédéčko, a tak si myslím, že má před sebou ještě dlouhou cestu, a co bude za další půlrok, to ještě uvidím. Ráda improvizuju, a tak se nechte překvapit.

Jak dlouho jste na desce Fénix pracovala?
Pracovala jsem na ní intenzivně dva roky.

Kdo vám pomáhal s texty? Složila jste nějaký sama?
Já sama jsem si texty vyzkoušela na desce Mayday. Ta deska byla poloautorská. Půlku jsem napsala já a půlku Hanka Sorosová. Jsem z textů Hanky nadšená, řekne v nich tolik, co bych já sama asi neřekla. Její tvorba je velmi zajímavá a můžu se na ni stoprocentně spolehnout.

Lucko, v jakých muzikálech momentálně účinkujete?
Účinkuji v muzikálech Daniela Landy Tajemství a Excalibur.

Vždycky jste byla velmi štíhlá, teď se mi zdá, že jste ještě zhubla. Čím to je?

No, tak nohy mám geneticky hubené vždycky, což je dobrá věc. Když přes Vánoce jím hodně čokolády, cukroví a řízky, tak zase v lednu po Vánocích je třeba jíst více ovoce a zeleniny, což je ten správný poměr.

Chodíte někam cvičit?
Chodím na jógu, a to velmi pravidelně, tak třikrát do týdne, dále také tan­cuju a tím se vám vlastně formuje tělo nej­více.

Bývala jste vegetariánkou?

Ano, to je pravda, ale od filmu Snowboarďáci už tomu tak není. Měli jsme tolik pohybu, že jsem začala jíst maso. Potřebovala jsem bílkoviny, bez toho to nešlo a nezvládla bych to fyzicky.

Jaký máte názor na plastické operace?
Myslím, že je úžasný, že když je někdo smutnej z toho, že se něco nepodařilo, tak je fajn, že se může trochu změnit pomocí plastických chirurgů.

Vy sama jste někdy uvažovala o plastické operaci?

Já mám ráda vrásky, také si myslím, že jsou pro herečku hodně důležitý. Takže na plastiku se nechystám. Rozhodně v tom nehodlám napodobovat svou tetu, ale u zpěváků je to asi něco jinýho.

Máte krásné zuby, jak se o ně staráte?
Hihi, vy máte neuvěřitelnou pozorovací schopnost. Jiní novináři si toho nikdy nevšimli. Jelikož si čistím zuby asi desetkrát denně, tak to je možná tím.

Ale to není zrovna moc zdravé pro zubní sklovinu...
To je možné... Já používám velice kvalitní pasty na zuby a taky je dokonce sbírám.

Jaká je vaše nejoblíbenější zubní pasta?
Nejradši mám skořicovou. Tu jsem objevila v Anglii, ale tu si dávám jenom za odměnu. Takže způsob spočívá v tom, že si dám normální pastu a pak si dám na konci trošku té skořicové a mám z toho úžasný požitek.

Máte za sebou velký mediální saigon s vaším vztahem s krasobruslařem Tomášem Vernerem? Jak to vypadá teď?
Momentálně jsem singl. S Tomášem jsme si hodně rozuměli a byli jsme si hodně blízcí. Ale bylo to špatně načasované.
S Tomášem Vernerem


Takže to nebylo kvůli sexu?

Vím, že se o tom psalo hodně v bulváru, ale nikdo o tom nic nevěděl, zčásti to taky bylo kvůli sexu, ale především z mé strany.

S Tomášem jste dokonce i spolupracovala. Natočili jste spolu videoklip. Čí to byl nápad?
Bylo to vzájemné. Byli jsme si sympatický jako lidi, tak aspoň že jsme takhle spolupracovali. Většinou se mnou spolupracují jen lidi, kteří jsou mi hodně blízcí.

Jaký máte momentálně vztah se svou tetou Helenou Vondráčkovou?
Je to pořád při starém. Nebavíme se...

A nemrzí vás to?
K tomu už není co dodat...

Jaký je váš ideál partnera?
Já jsem měla v životě několik partnerů, ale myslím si, že asi je chyba ve mně, protože já nejsem až zas tak ideální. Spíš bych to otočila proti sobě, a taky sex... Myslím si, že ideál je, když se ti dva milují, a je jedno, jak dlouho spolu vydrží.

Považujete se spíš za herečku, nebo zpěvačku?

Já to mám tak půl na půl. Ono to je podle ročních období, jednou jsem více herečka a jednou více zpěvačka. Tento rok jsem dělala obojí. A takhle jsem si to celé představovala...

Co vy a studium?
Dokončila jsem před lety fakultu a jsem nyní doktorka kulturologie. Dalšímu studiu se nebráním, a dokonce se na to i těším.

Takže momentálně něco studujete?
Ano, snažím se vzdělávat v angličtině. Dokonce nyní odlétám na tři měsíce do Ameriky studovat angličtinu.

Tam se také potkáte se svým bývalým milencem Tomášem Vernerem?
Ano, půjdu se podívat na mistrovství v krasobruslení. Moc se na to těším.

Když už jsme u toho cestování, byla jste i v Londýně. Existuje podle vás nějaký výrazný rozdíl mezi chováním lidí v Londýně a v USA, studovala jste v New Yorku a v San Francisku?
Nedá se to porovnat. V Americe jsem měla pocit totální soustředěnosti každého na jeho cíl. Bavilo mě to, protože myslím, že tak můžou vznikat nové a zajímavé věci. Londýn se mi zdál klidnější, jestli se to tak v bombou vykloubené situaci dá nazvat, a vyrovnanější. Taky jsem měla větší chuť sednout si jen tak do parku a cestovat v myšlenkách.

Studovala jste v Londýně v době mezi dvěma atentáty? Jaká byla atmosféra ve škole a ve městě?

Líbilo se mi, že Londýňané zachovali poker face a totální klid. Alespoň naoko. Je totiž docela nepříjemné jet ráno do práce a pořád se rozhlížet, jestli zrovna vedle vás nesedí někdo s podivnou taškou plnou třaskavin. Moc jsem ty, kteří pokračovali dál v každodenní práci, obdivovala. Ve škole to bylo totéž. Klid a důvěra v to, že nemůže být hůř. My cizinci bychom asi jinak zpanikařili.

Častokrát vás média označila za nevkusně oblékanou celebritu? Kdo vám nyní pomáhá vybírat nové oblečení?
Mám na to tým a nejvíce za to vděčím své stylistce Lence Šourkové, která se o mě celkově stará.
Lucík

Takže se vám stará i o vaše vlasy?
Ano, i o mé vlasy. Proto je někdy mám prodloužené a někdy krátké. Je prostě úžasná.

Jaký styl oblečení máte nejraději?

Já mám nejradši pohodlnou módu. Klasika džíny, tenisky a triko, ale nepohrdnu ani vysokými podpatky.

Líčíte se i přes den?

Ano, občas, ale daleko méně než na svých vystoupeních. Někdy jsem nalíčená tolik, že mi to zabere spoustu času, než se odlíčím.

Otázka na závěr: Co byste si do budoucna nejvíce přála?
Chtěla bych, abych dělala svou práci kvalitně a aby se mým fanouškům stále moje hudba líbila. Jsem spíše spontánní, a tak raději nic neplánuju. Uvidíme, nechte se překvapit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama