Srpen 2010

Lucka maká jako o život: Operace není znát

31. srpna 2010 v 9:42 | Péťule
Zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková se po pauze vynucené operací chodidel naplno vrhla na zkoušení  nové muzikálové role.

Lucka
Na prknech divadla Broadway se pilně připravuje na roli svazačky Yvetty v novém muzikálu Ať žije rokenrol.
"Scénář pana Šípa má vtip a šmrnc. A hlavně se nebere vážně. To je pak radost zkoušet," prohlásila nadšeně Vondráčková, která nacvičuje choreografii pod taktovkou choreografky Jany Hanušové.
"Jana nám dává perfektně do těla. Je ale přitom kamarádská a vstřícná. Díky takovému přístupu jedeme všichni na 100%  a překonáváme vlastní stín. Umí lidi motivovat," prozradila Vondráčková střípky ze zákulisí.
A jak vidí spolupráci s Lucií sama choreografka?
"S Lucií pracuji poprvé. Je to profesionálka ve všech parametrech, které role Yvetty vyžaduje. A to není málo. Baví mě na ní kombinace chytré, dospělé, vzdělané ženské a té dívčí vizáže a půvabu," míní.

Hezká fotka :))

30. srpna 2010 v 14:44 | Péťule
:)

Promoce (rok 2005)

29. srpna 2010 v 7:05 | Péťule
Promoce r. 2005
Včera přesně ve 12 hodin slavnostně odpromovala v pražském Karolinu.
Lucie absolvovala zdárně filozofickou fakultu v Praze, obor kulturologie. K promoci jí přišla poblahopřát celá rodina - maminka Hanka, otec Jiří i bratr David.

Promoce r. 2005

L.V. Miluju totální vyčerpání

28. srpna 2010 v 8:00 | Péťule
Minirozhovor s Lucií Vondráčkovou z roku 2005.


Lucka
Čím tě scénář Snowboarďáků zaujal, že jsi roli Kláry přijala?
Snowboarďáci jsou hodně vtipně napsaný a Klára je správná drsoňka. Karel Jandák je navíc skvělej režisér, tak jsem neváhala.

Ty ale asi moc nesleduješ teenagerovské komedie?
Proč si myslíte, že nepatřím k jejich divákům. Vždycky jsem milovala Ski Akademii. Problém byl spíš v tom, že se tyhle komedie u nás vůbec netočily. Tohle je taková první vlaštovka.

Jaký je tvůj vztah k horám, lyžím a snowboardu?
Jediný, co na horách nemám ráda, jsou fronty na vleky. Jezdím na snowboardu. Mám ráda dredy na hlavě a na uších sluchátka s muzikou hodně nahlas. A pak taky to totální vyčerpání po poslední jízdě. To miluju ze všeho nejvíc.

Lucka Vondráčková: Byla to dřina jako blázen

27. srpna 2010 v 10:00 | Péťule
Článek z roku 2006

Zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková nám kromě toho, jak se má, prozradila, proč je pro ni zpívání a hraní tak důležité a jak se nechystá na převzetí křišťálové desky.

Lucka

Možná vám bude moje první otázka připadat hloupá, ale dostaneme se k tomu, proč se tak ptám. Jak se máte?
To nezní hloupě, je to docela dobré. Zrovna mě strašně bolí noha, protože jsem trénovala a nějak jsem blbě došlápla. Takže se nemám moc dobře, ale mohlo by to být i horší.

A teď se dostáváme k tomu, proč jsem se tak ptal. Sklízíte totiž poslední dobou celou řadu úspěchů. Jak se například chystáte na převzetí křišťálové desky za 250 tisíc prodaných CD?
Já se na to moc nechystám, na to se ani nedá chystat. Je to poděkování všem lidem, kteří po celou dobu, co zpívám, se mnou jdou, protože křišťálová deska není jen za Boomerang, ale za všechny předchozí desky. Ona je speciální. Takže se nechystám, ale bude to velké poděkování mým divákům a posluchačům.

Zároveň vás teď čeká premiéra filmu Kvaska. Jak vzpomínáte na jeho natáčení?
Bylo to skvělé, protože na rozdíl od velkých zahraničních produkcí, které nevědí, co s časem, tak Kvaska, což je film Mirjam Landové, vznikl za dvacet dní. Takže když zrovna nikdo netočil, tak byl na choreografické zkoušce u Pavla Strouhala, a když zrovna nebyl na choreografii, tak jsme byli ve studiu a zpívali písničky, protože to je muzikál. Byla to dřina jako blázen a uvidíte sami, jak to dopadlo.
Probrali jsme hudbu, probrali jsme film. Kde vás můžeme ještě vidět?
Všude možně. Hraju v různých divadlech, ale to už je dlouhodobá záležitost, protože divadlo je moje láska. Loni jsem dostudovala, takže jsem se konečně mohla vrhnout na muziku, a tím pádem mohly vznikat videoklipy.

No a to je další věc. Dodělala jste školu, získala doktorát na filozofické fakultě. Jak to vlastně všechno zvládáte, aniž se hroutíte?
Ono je dobré si v nějakém období dělat to, co je pro vás nejdůležitější. Pro mě bylo vždy nejdůležitější studium a vzdělávání, a když jsem loni dokončila vysokou, tak jsem mohla za nejdůležitější považovat zase něco jiného, a proto je to zpívání a hraní pro mě tak důležité

Vondráčková je zas zpět. Zažila těžkou operaci i vozík!

26. srpna 2010 v 12:08 | Péťule

Zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková hlásí po těžké operaci nohou velký návrat na divadelní prkna.

Zkouška kostýmu na muzikál Ať žije rokenrol

Lucka Vondráčková: Nehodlám napodobovat svou tetu!

26. srpna 2010 v 9:06 | Péťule
Článek z roku 2008 :)

V současné době jedna z našich nejúspěšnějších zpěvaček, Lucie Vondráčková, nám exkluzivně pro Spy prozradila důvod, proč se rozešla s přítelem Tomášem Vernerem.
Lucka
Máte občas dlouhé vlasy a pak je zase sundáte. Používáte příčes, Lucie?
Já mám ráda takový ten proces očištění. Třeba jako skok do vody. A tak si občas řeknu, že si nandám příčes, a pak si připadám jako princezna. Ale zase ho ráda sundám a připadám si pak čistější.

Dneska jste vyhrála desku roku pro rok 2008. Jaký z toho máte pocit?
Mám velkou radost a na jevišti toho bylo tolik a tak málo času, že chci ještě jednou všem poděkovat, hlavně divákům a lidem, kteří mě poslouchají.

Máte za sebou velmi úspěšný rok. Co máte v plánu na další?
Deska Fénix vyšla v polovině roku 2008,  je to dvojcédéčko, a tak si myslím, že má před sebou ještě dlouhou cestu, a co bude za další půlrok, to ještě uvidím. Ráda improvizuju, a tak se nechte překvapit.

Jak dlouho jste na desce Fénix pracovala?
Pracovala jsem na ní intenzivně dva roky.

Kdo vám pomáhal s texty? Složila jste nějaký sama?
Já sama jsem si texty vyzkoušela na desce Mayday. Ta deska byla poloautorská. Půlku jsem napsala já a půlku Hanka Sorosová. Jsem z textů Hanky nadšená, řekne v nich tolik, co bych já sama asi neřekla. Její tvorba je velmi zajímavá a můžu se na ni stoprocentně spolehnout.

Lucko, v jakých muzikálech momentálně účinkujete?
Účinkuji v muzikálech Daniela Landy Tajemství a Excalibur.

Vždycky jste byla velmi štíhlá, teď se mi zdá, že jste ještě zhubla. Čím to je?

No, tak nohy mám geneticky hubené vždycky, což je dobrá věc. Když přes Vánoce jím hodně čokolády, cukroví a řízky, tak zase v lednu po Vánocích je třeba jíst více ovoce a zeleniny, což je ten správný poměr.

Chodíte někam cvičit?
Chodím na jógu, a to velmi pravidelně, tak třikrát do týdne, dále také tan­cuju a tím se vám vlastně formuje tělo nej­více.

Bývala jste vegetariánkou?

Ano, to je pravda, ale od filmu Snowboarďáci už tomu tak není. Měli jsme tolik pohybu, že jsem začala jíst maso. Potřebovala jsem bílkoviny, bez toho to nešlo a nezvládla bych to fyzicky.

Jaký máte názor na plastické operace?
Myslím, že je úžasný, že když je někdo smutnej z toho, že se něco nepodařilo, tak je fajn, že se může trochu změnit pomocí plastických chirurgů.

Vy sama jste někdy uvažovala o plastické operaci?

Já mám ráda vrásky, také si myslím, že jsou pro herečku hodně důležitý. Takže na plastiku se nechystám. Rozhodně v tom nehodlám napodobovat svou tetu, ale u zpěváků je to asi něco jinýho.

Máte krásné zuby, jak se o ně staráte?
Hihi, vy máte neuvěřitelnou pozorovací schopnost. Jiní novináři si toho nikdy nevšimli. Jelikož si čistím zuby asi desetkrát denně, tak to je možná tím.

Ale to není zrovna moc zdravé pro zubní sklovinu...
To je možné... Já používám velice kvalitní pasty na zuby a taky je dokonce sbírám.

Jaká je vaše nejoblíbenější zubní pasta?
Nejradši mám skořicovou. Tu jsem objevila v Anglii, ale tu si dávám jenom za odměnu. Takže způsob spočívá v tom, že si dám normální pastu a pak si dám na konci trošku té skořicové a mám z toho úžasný požitek.

Máte za sebou velký mediální saigon s vaším vztahem s krasobruslařem Tomášem Vernerem? Jak to vypadá teď?
Momentálně jsem singl. S Tomášem jsme si hodně rozuměli a byli jsme si hodně blízcí. Ale bylo to špatně načasované.
S Tomášem Vernerem


Takže to nebylo kvůli sexu?

Vím, že se o tom psalo hodně v bulváru, ale nikdo o tom nic nevěděl, zčásti to taky bylo kvůli sexu, ale především z mé strany.

S Tomášem jste dokonce i spolupracovala. Natočili jste spolu videoklip. Čí to byl nápad?
Bylo to vzájemné. Byli jsme si sympatický jako lidi, tak aspoň že jsme takhle spolupracovali. Většinou se mnou spolupracují jen lidi, kteří jsou mi hodně blízcí.

Jaký máte momentálně vztah se svou tetou Helenou Vondráčkovou?
Je to pořád při starém. Nebavíme se...

A nemrzí vás to?
K tomu už není co dodat...

Jaký je váš ideál partnera?
Já jsem měla v životě několik partnerů, ale myslím si, že asi je chyba ve mně, protože já nejsem až zas tak ideální. Spíš bych to otočila proti sobě, a taky sex... Myslím si, že ideál je, když se ti dva milují, a je jedno, jak dlouho spolu vydrží.

Považujete se spíš za herečku, nebo zpěvačku?

Já to mám tak půl na půl. Ono to je podle ročních období, jednou jsem více herečka a jednou více zpěvačka. Tento rok jsem dělala obojí. A takhle jsem si to celé představovala...

Co vy a studium?
Dokončila jsem před lety fakultu a jsem nyní doktorka kulturologie. Dalšímu studiu se nebráním, a dokonce se na to i těším.

Takže momentálně něco studujete?
Ano, snažím se vzdělávat v angličtině. Dokonce nyní odlétám na tři měsíce do Ameriky studovat angličtinu.

Tam se také potkáte se svým bývalým milencem Tomášem Vernerem?
Ano, půjdu se podívat na mistrovství v krasobruslení. Moc se na to těším.

Když už jsme u toho cestování, byla jste i v Londýně. Existuje podle vás nějaký výrazný rozdíl mezi chováním lidí v Londýně a v USA, studovala jste v New Yorku a v San Francisku?
Nedá se to porovnat. V Americe jsem měla pocit totální soustředěnosti každého na jeho cíl. Bavilo mě to, protože myslím, že tak můžou vznikat nové a zajímavé věci. Londýn se mi zdál klidnější, jestli se to tak v bombou vykloubené situaci dá nazvat, a vyrovnanější. Taky jsem měla větší chuť sednout si jen tak do parku a cestovat v myšlenkách.

Studovala jste v Londýně v době mezi dvěma atentáty? Jaká byla atmosféra ve škole a ve městě?

Líbilo se mi, že Londýňané zachovali poker face a totální klid. Alespoň naoko. Je totiž docela nepříjemné jet ráno do práce a pořád se rozhlížet, jestli zrovna vedle vás nesedí někdo s podivnou taškou plnou třaskavin. Moc jsem ty, kteří pokračovali dál v každodenní práci, obdivovala. Ve škole to bylo totéž. Klid a důvěra v to, že nemůže být hůř. My cizinci bychom asi jinak zpanikařili.

Častokrát vás média označila za nevkusně oblékanou celebritu? Kdo vám nyní pomáhá vybírat nové oblečení?
Mám na to tým a nejvíce za to vděčím své stylistce Lence Šourkové, která se o mě celkově stará.
Lucík

Takže se vám stará i o vaše vlasy?
Ano, i o mé vlasy. Proto je někdy mám prodloužené a někdy krátké. Je prostě úžasná.

Jaký styl oblečení máte nejraději?

Já mám nejradši pohodlnou módu. Klasika džíny, tenisky a triko, ale nepohrdnu ani vysokými podpatky.

Líčíte se i přes den?

Ano, občas, ale daleko méně než na svých vystoupeních. Někdy jsem nalíčená tolik, že mi to zabere spoustu času, než se odlíčím.

Otázka na závěr: Co byste si do budoucna nejvíce přála?
Chtěla bych, abych dělala svou práci kvalitně a aby se mým fanouškům stále moje hudba líbila. Jsem spíše spontánní, a tak raději nic neplánuju. Uvidíme, nechte se překvapit.


Jen jeden

26. srpna 2010 v 0:34 | Péťule
Vystoupení Lucky a Martina Dejdara z roku 2001 v pořadu Abeceda. Společně zazpívali písničku s názvem Jen jeden.


To stepování je parádní ;)

L.V. Moje písničky mi dodávají energii

24. srpna 2010 v 8:11 | Péťule
Z roku 2009

U Impulsových byla zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková.
LuckaLucie, v kolik vstáváš?
Dnes v pět hodin ráno.

Jak často sportuješ?
Každý den.

Na co po ránu myslíš?
Na písničku, kterou si pustím po ránu.

Probouzíš se sama?
No, jak jinak (smích)?

Jak moc je pro tebe důležitý tvůj fanklub?
Hodně.

Myslíš si, že máš na to, stát se Českou slavicí?
O tom jsem nepřemýšlela.

Co se ti v poslední době nepovedlo?
Když se mi něco nepovede, tak to hned druhý den napravím.

Líbí se ti české filmy?
Líbí se mi hodně, a nejvíc Cesta do hlubin študákovy duše.

Naladíš si někdy Impuls?
Ano, na internetu, mně doma nejde anténa.

Kolik máš opravdových přátel?
Na dvě ruce by to vystačilo.

Máš někdy strach?
Mám, samozřejmě.

Byl některý z tvých mužů jako vítr?
Ano (smích).

Zrovna dohrává tvoje písnička Láska umí víc. Jaké pocity má umělec, když slyší ten výtvor, který se povedl?
Tahle písnička je taková zvláštní. Už když jsem ji nazpívávala, hodně mi dodávala energii. Nevím, čím to je, to se tak někdy u písniček stane. Je to vždycky takový dáreček, když si tu písničku můžete kdykoli poslechnout a můžete z ní nabrat energii, kterou zrovna potřebujete.

Jaké byly tvé první krůčky v showbyznysu?
Já to spíš vnímala jako práci, která mě baví. Ale jestli první krůčky, tak to bylo asi natáčení seriálu s panem Ludvíkem Rážou. To byl pan režisér, který jeden záběr natáčel třeba třináctkrát za sebou. A já jsem tam měla takovou malou roličku, a nejčastěji jsem buď lízala zmrzlinu, nebo jedla cukrovou vatu. A tím, jak se to pokaždé tolikrát opakovalo, tak jsem měla zmrzliny a cukrové vaty už po krk (smích).

Lucka a její jazykové cesty kolem světa

23. srpna 2010 v 7:25 | Péťule
"Jezdím takhle do neznáma už od svých šestnácti, i když první impuls přišel už na základce. Jeli jsme tenkrát se školou na výměnný kurz do Anglie. Byla to bomba.

Lucka a její jazykové cesty kolem světa
Do té doby mě jazyky vůbec nebavily. Před odjezdem na kurz se vždycky tak trochu bojím i těším. Je to dobrodružné. Nevíš, jestli budou ve třídě fajn lidi, jestli chytneš zajímavého učitele, který zbytečně nebazíruje na blbostech...

Dřív, když jsem ještě bydlela u hostitelských rodin, jsem se těšívala, jak asi budou vařit a jaký bude můj pokoj. Někdy ve dvaadvaceti ale musela přijít změna, protože jsem byla zvyklá na své vlastní životní rituály, takže teď většinou bydlím na takových studentských skorokolejích, kde máš pro sebe pidipokojíček a někdy i kuchyň. Ale já moc kuchařka nejsem, tak je mi to celkem fuk."

Pět hodin jazyka a čas na život

"Pobyty většinou volím tak, abych měla základní zápřah. Denně pět hodin jazyka a odpolko čas na život. Dřív jsem byla fakt zapálená gramatikářka a chodila i na odpolední kurzy. Ale to už jsi pak totálně vycucaná, přijdeš domů a padneš za vlast. Lokaci si vybírám samozřejmě podle toho, který jazyk zrovna studuju. A stejně tak se odvíjejí i volnočasové aktivity. V německém Hamburku jsem pořád chodila do kina. Za tři týdny jsem tam viděla víc filmů než jindy za celý rok. Když jsem studovala fráninu, jela jsem na jazykový pobyt do Nice a každý den se po škole rozplácla na pláži jako palačinka. Byla jsem pak snědá jako indiánka. Hodně se mi líbilo San Francisco. Ty kopce, které vidíš ve filmech, jsou magické. A když si je denně dáváš při cestě do a ze školy, máš pak fyzičku jako atlet.

A krásný je Londýn. Ale asi si nikdy nezvyknu na to, že tam jezdí vlevo. Na přechodu se pokaždé dívám na blbou stranu. Vždycky mě něco překvapí. Třeba kolik je v Londýně lišek a veverek. Nebo ta neuvěřitelná rychlost, kterou chodí lidi na ulici v New Yorku. Je to mazec! Přesně jako ve filmu Ďábel nosí Pradu."

Cestování v hudbě

"Můj nejlepší zážitek z jazykových pobytů? Loni v USA, když jsme
s kamarády jeli na obří horské dráhy u L.A. Přesně na ty, co jsou v úvodní znělce seriálu Krok za krokem. To byl můj sen od doby, kdy jsem začala dabovat Al Lambertovou. Na jazykových kurzech jsem si našla hodně kamarádů. Třídy jsou plné zajímavých lidí ze všech koutů světa. Je to fakt neuvěřitelné, protože si v sobě zboříš všechny zajeté stereotypy. Mám vždycky blízko k lidem z Japonska, jsou moc fajn. Teď si zrovna balím kufry na další jazykový pobyt, jelikož chystám novou desku a tyhle zájezdy mi ji vždycky pomůžou dovymyslet. Má potom v sobě jinou energii než ta předchozí a šmrnc velké dálky. ,Boomerang' byl míchnutý Londýnem a ,Fénix' Amerikou. Pokud jen trošku můžeš, jdi do toho! Mně tyhle jazykové zmizíky do dálky celkem dost změnily život. Držím palce!"


L.V. Točí klipy jak na běžícím pásu

22. srpna 2010 v 13:05 | Péťule
Článek z roku 2009

Už to vypadá, že Lucka chce natočit klip ke všem písním z desky Fénix. Tím posledním, který můžete na Óčku vidět je klip k titulní skladbě.

Lucka
Lucka Vondráčková si své fanoušky opravdu hýčká. Diváci Óčka budou znát velkou část alba Fénix, i když ho nemají doma. Lucka totiž točí klipy co jí síly stačí.
Lucka
Ten nejnovější se točil na rugby hřišti Tatra Smíchov a hlavní roli mají kluci z místního Rugby clubu. "Pozvala jsem si taky kamarády ze skupiny Street 69, se kterými jsem nedávno natočila duet Štětec.Krásky roztleskávačky jsou šikulky z Říčan," uvedla ke klipu Lucka Vondráčková.

Lucie Vondráčková: Prázdniny si letos tak pelmeluju

22. srpna 2010 v 1:13 | Péťule
Opět starší článek a zase z roku 2007 :D
Pod text sem udělala anketu, tak se můžete zapojit :)

Lucku Vondráčkovou letos v létě potkáte spíš v Čechách než v cizině. Proč?

Lucík
Jak si vychutnáváš prázdniny?
Já si je budu za chvilku zase vychutnávat na Hradě jako Desdemona, takže se přijďte podívat. Hrajeme od 17. srpna do 14. září. Už máme za sebou Brno, což bylo moc krásné. Navíc mi vyšel Pelmel. Takže si to tak pelmeluju, ty letošní prázdniny. Ale nikam ven nejedu, jestli se ptáš na tohle.

Když už jsme u těch dovolených, kterou ty preferuješ? Klasickou "válečku" u moře, hory, nebo třeba nějaký Vietnam?
Já mám toho dobrodružství za celý rok hodně. A navíc není tak důležité, kam jedete, jako s kým jedete. Když se dá dohromady parta fajn lidí, se kterýma je sranda, tak je to to nejlepší. Řeknu ti, kdy jsem měla nejlepší dovolenou. To bylo, když krachovaly cestovní kanceláře. Měli jsme zaplacený pobyt v Řecku, těšili jsme se. Potom to nevyšlo, takže jsme jeli pod stan, pořád pršelo, ale byla to fakt ta nejlepší dovolená.
Musím to říct - tvoje nová dvojdeska je už několikátý týden nejprodávanějším albem u nás. Je to tak?
Jestli to říkáš, tak to tak je. Já jsem to teď delší dobu nesledovala, ale slyšela jsem o tom.
Proč si myslíš, že je tak úspěšná? Je tak dobře udělaná, nebo to je o tom, že jsi tam dala výběr písniček za mnoho let?
Pelmel je zvláštní, protože tam procházíte časem. Od roku 1993 až do roku 2007. Myslím, že se rádi vracíme k tomu, co známe z dětství a mládí. Jsou tam ty Marmelády, písničky, které jsem zpívala ve třinácti letech. Já jsem tam nechala tu původní verzi, s tím srandovním hlasem. Je to zábavná deska, která dodává energii. A je tam i Vítr.
Ty děláš hodně disciplín. Divadlo, zpíváš, tančíš, taky bojová umění… Co z toho tě baví nejvíc?
Bojová umění, to bylo, jen když jsem šla na jednu akci freestyle karatistů a našla jsem si tam tři kluky, kteří mě doprovázeli během písničky Válka růží, takže jsem se naučila pár chvatů od nich. A na co ses ptal?
Co z toho tě baví nejvíc. Jestli tě chytlo to bojové umění, tak se tomu věnuj!
Mě baví propojovat žánry, baví mě prostě se naučit něco nového a s tím přijít, aby se bylo na co koukat a bylo se pořád co učit.
Co se chceš teď naučit?
Chtěla bych objevit nějakou pěknou knížku nebo dobrý film. Jestli máš nějaký tip? Jestli jo, tak sem s ním!

Jakákoli kniha od Wilbura Smithe, naprosto výborné čtení.
Řeky bohů a podobně?

No jasně, miluju to. A co se týká filmu, tak zkus českou klasiku, třeba Jáchyme, hoď ho do stroje.
Dobře. A ty zkus Vybíjenou. To se budeš smát, pokud máš rád ten humor na hraně.

Pelíšky slavných

21. srpna 2010 v 21:58 | Péťule
28.8. ve 22:00 dávají na Barrandově Pelíšky slavných, tenhle díl bude o Lucce. Nevim jestli natočili nějakej novej díl ale jestli ne tak to bude starší díl z roku 2007 ale stojí za to se na něj podívat ;)

Lucka

Lucie Vondráčková: Víme, kdo se o ni stará!

21. srpna 2010 v 17:11 | Péťule
Tak sem našla další mini "článek" z roku 2007 :))

Zpěvačka Lucie Vondráčková se v poslední době často objevuje ve společnosti zpěváka skupiny ABBA Revival Daniela Dobiáše. Co spolu mají?

Lucka (r. 2007)
"Už několik měsíců dělám Lucce manažera," prozradil Super.cz Dan, který zpěvačku doprovodil do multikina na Smíchově, kde se konala slavnostní předpremiéra světového tanečního filmu High School Musical 2.
"Fandím tanečním filmům. Zvlášť když jsou takhle perfektně propracované. Divákovi se najednou před očima otevře taneční svět a on sám má chuť trénovat a učit se. Je to bomba," říká Lucie, která před filmem zatančila a zazpívala dvě písničky.
Příběh plný hudby, tance a lásky bude mít premiéru 6. října na dětské kabelové stanici Jetix.

Zděšená Vondráčková: Bratr propadl závislosti!

21. srpna 2010 v 13:07 | Peťula
Našla sem starší mini "článek" z roku 2007


Úspěšná zpěvačka Lucie Vondráčková má strach o svého mladšího bratra Davida. Stal se doslova závislým na hře pokeru.

Lucka (r. 2007)
"Brácha už několik měsíců nic jiného nedělá, jenom hraje poker. Je do karet tak zblázněný, že se chce zúčastnit mistrovství ČR," svěřila se Lucka na pátých narozeninách hudební stanice Óčko v pražském music klubu Kamikadze. "Mám o něj docela strach, ale je to chytrej kluk, tak to snad ustojí," dodala se smíchem zpěvačka, která za prodej svého alba Pelmel dostala dvouplatinovou desku.

Vondráčková už může tančit rock’n’roll

13. srpna 2010 v 13:33 | Peťula
Lucii Vondráčkovou (30) konečně začaly poslouchat její vlastní nohy. Rok po operaci zhroucené klenby se zpěvačka pohybovala jen stěží a kvůli bolestem odmítala mnoho nabídek.

Lucka
Její zdravotní stav je ale natolik dobrý, že s radostí kývla na titulní roli v novém muzikálu Ať žije rock'n'roll.
"Neřekla jsem hned ano. Chtěla jsem si přečíst scénář a poslechnout písničky. To je pro mě vždycky důležité. Oboje je ale tak senzační, že se nemohu dočkat příštího týdne. To už zkoušíme," říká vesele Vondráčková.

Na Jandu čeká také operace

Zpěvačku navíc nadchlo, že režie se ujal Viktor Polesný, kterého zná a má s ním jen ty nejlepší zkušenosti. Stejně tak se těší i textař Karel Šíp (65) s rockerem Petrem Jandou (68). Lídr Olympicu kvůli muzikálu odsunul operaci žlučníku a podle lékařů riskuje. "Větší risk by byl, kdybych šel pod kudlu před premiérou. Třeba bych se nedožil té velké slávy. Lucie bude senzační," prohlásil Janda.
Premiéra v Divadle Broadway je 20. října, Jandův žlučník musí do té doby vydržet.

Lucie Vondráčková tváří Reebok

6. srpna 2010 v 12:00 | Peťula
Reebok hledal novou tvář pro své kampaně, někoho, kdo by náladu značky dokonale vystihoval, takovou osobnost, z níž čiší dobrá nálada, láska ke sportu a radost z pohybu. Vše splňovala Lucie Vondráčková, a tak se novou tváří značky Reebok pro Českou republiku stala tato zpěvačka, herečka a tanečnice.

Lucka je tváří značky Reebok
Ve svých kampaních značka Reebok vždy spolupracovala s osobnostmi, které měly ke sportu i produktu vztah a byl z nich cítit opravdový zájem zprostředkovat ostatním podobnou radost z pohybu, jakou zažívají oni sami. A nejinak tomu je i dnes.

Lucie Vondráčková je stálicí české pop scény, skvělou tanečnicí a herečkou, vyhledávanou díky své píli, profesionalitě a talentu. Značku Reebok bude nosit na svá hudební a taneční vystoupení, ale stane se i součástí jejího módního šatníku. Reebok poprvé představí Lucii Vondráčkovou jako tvář značky v kampani na obuv Reebok EasyTone pro podzim/zimu 2010.

Lucka je tváří značky Reebok
"Všichni v Reebok jsme poctěni, že budeme moci spolupracovat s Lucií a spojovat značku s jejím osobitým stylem a prací. Lucie svým neutuchajícím úsměvem, dobrou náladou, láskou ke sportu a k pohybu ztělesňuje přesně to, co je pro značku Reebok to nejdůležitější - radost z pohybu a to, aby si naši spotřebitelé své sportovní zážitky především užili," uvedla Jana Kovalovská, Brand Activation Manager značky Reebok pro ČR.

Lucka je tváří značky Reebok
Reebok EasyTone je kolekce obuvi pro formování postavy, která v sobě nejlépe spojuje vlastnosti domácí posilovny a žhavého módního doplňku. Pomáhají formovat klíčové svaly nohou a hýždí prostřednictvím balančních polštářů naplněných vzduchem, které jsou umístěny ve špičce a patě boty a jsou navrženy tak, aby vytvářely přirozenou nestabilitu při každém kroku, který žena udělá. Svaly jsou nuceny se této mikronestabilitě přizpůsobovat, a tak dochází k svalové aktivaci. Princip je podobný jako například při balančním cvičení či tolik doporučované chůzi naboso v písku.

Kolekce EasyTone pro podzim a zimu 2010 sestává z široké nabídky modelů, které nebudete váhat nazout i k pracovnímu outfitu. Boty mají krásné, čisté linie a jednotlivé modely jsou k dispozici v několika barevných variantách. Jednoduchý design z Reebok EasyTone dělá žhavý módní doplněk pro každou příležitost.

Lucka je tváří značky Reebok
"Cesta je cíl. Tohle motto mě vždycky bavilo a krásně rezonuje i s EasyTonama. Ráno je nazuju a pokračuju si svým tempem krok za krokem celým dnem. Nemusíte být hned mistři světa. Stačí mít svoje vlastní cíle a radosti, o kterých ani nikdo jiný neví. A hned je vám líp a můžete se usmát… Jsem chodec na dlouhé tratě, takže EasyTone jsou pro mě se svým nenápadně zabudovaným systémem mini posilovny naprosto ideální," prozradila o spolupráci Lucie.

O kolekcích Reebok Women´s Fitness a Classic následně dodala: "Ví se o mně, že nejsem žádná módemanka. Takže se mi moc líbí, že kousky z kolekce Women´s Fitness a Classic nejsou nijak okázalé. Je vám v nich příjemně, nebudíte zbytečnou pozornost a ladí vám se sportovní náladou."

Lucka je tváří značky Reebok

Dodělala jsem klip, zalila kytky a jela do nemocnice, říká Lucie Vondráčková

5. srpna 2010 v 23:58 | Peťula
Nepříliš šťastný způsob léta prožívá letos Lucie Vondráčková. Aktivní tanečnice, zpěvačka, herečka a cestovatelka se po operaci nohy doma pokouší o první kroky. Nijak zvlášť to ale neprožívá. "Teď ujdu pět kroků a jsem vyřízená. Ale zítra už jich bude šest," usmívá se.

Lucka
Jak dlouho už jsi nebyla venku?
Dva měsíce. Ale teď už se aspoň sem tam projedu na dabing a musím každý den na rehabilitaci.

Není ti líto léta, koupání…?
Zvykneš si.

Co ti doma nejvíc chybí?
Neřekla bych, že mi něco chybí. To poznáte, až když zase vystrčíte nos. Venku se toho děje tolik!
Pracovní pauza za mnou přišla ve správný čas. Věděla jsem víc než půl roku dopředu, že to takhle bude, takže jsem mohla pracovat do foroty. Dokončili jsme klip, pogratulovala jsem Karlu Gottovi k sedmdesátinám, zalila kytky a jela do nemocnice.

Určitě se díváš i na filmy na DVD… Jaké máš ráda filmy? Dáváš přednost těm, u kterých musíš zapojit fantazii, nebo pevně stavěným příběhům?
Fantazie mi jede na plné obrátky u knížek. Filmem se ráda nechám vmanipulovat do světa jeho tvůrce.

Co tě  naposledy chytlo?
Líbil se mi Peannův Útěk do divočiny. A celkem taky sci-fi Ostrov.

Existuje režisér, jehož jméno je pro tebe dostatečnou zárukou, že si film pustíš, nebo si stejně přečteš nejdřív recenzi?
Recenze čtu, až když se na film mrknu. Ale vlastně jsem poslední dobou do kina moc nechodila. Bylo hodně práce.

Televize v létě, to je samé opakování ….
Osobně mám opakování docela ráda. Spousta věcí mi během roku uteče. A taky je zajímavé vidět, co se dělo kdysi dávno. Rychle se zapomíná. Mám ráda pořad Retro, někdy mrknu na Před 25 lety - to mi většinou připadá naprosto neskutečný - a hodně se mi líbil cyklus Zázračná planeta.
Skoč si do tý vody

Máš ráda naše talk show? Nebo ty zahraniční?
Zahraniční věci sleduju na internetu. Třeba Oprah Winfrey.

Díváš se na kriminálky? LA, New York, Miami…?
Dabovala jsem první řadu Kriminálky Miami a měla z toho docela noční můry. Radši se směju než bojím. Na nemoce jsou myslím nejlepší klasický věci jako Colombo, Dobrodružství kriminalistiky a české komedie jako třeba Kristián. Na řešení příliš ostrých případů moc nemáte sílu a energii.

Máš nějaké oblíbené internetové stránky, kam se denně vracíš?
Pouštím si ráda muziku. Rádia všeho druhu a někdy Óčko.

Na Facebooku máš asi 4 profily. Je vůbec některý tvůj?
Na Fcebooku je několik holek, které se za mě vydávají. Nedávno mi volal kamarád a moc si pochvaloval, jak jsme si den před skvěle zachatovali na Facebooku. Jenže já tam vůbec nebyla. Povídal si s naprosto cizím člověkem. To je celkem síla, ale kámoši už vědí, která Lucka je ta pravá :-)

Skoč si do tý vody


Sleduješ zprávy?
Čtu je ráno a večer pak sleduju všechny televize. Už mám systém, jak přepínat, abych o nic nepřišla.

Když zemřel Michael Jackson, patřila jste k těm, které jeho smrt nějak zasáhla?
Jeho práce mě ovlivnila celkem zásadně. Když zemřel, měla jsem pocit, že se na chvíli zastavil celý hudební svět. Smutek.

Na Letné měl koncert, bylo ti tehdy šestnáct. Byla jste tam?
Byla. Ale seděla jsem úplně vzadu na tribuně a celý koncert slyšela s několikasekundovým zpožděním.

Kdybys mohla, šla bys na nedávný pražský koncert Madonny?
Nejradši mám její koncert Ciao Italia! Dře tam jako kůň a kolem jsou jen jedny schody, malej kluk a silný písničky. To mám radši než obrovský show.

Koho bys sis pozvala do Prahy ty?
Kdybych se mohla přenést i v čase, tak Queen ještě s Freddiem.

Skoč si do tý vody
Jak jsi se dostala k poslednímu singlu, písničce Skoč si do tý vody? Je to spíš šanson na text básníka Josefa Kainara…
Na každé desce jsem se šansonu dotkla, ale nikdy jsem si netroufla takovou písničku představit posluchačům jako singl. Snad jen Markytánka se tomu maličko přibližovala. Ale u Vody jsem měla pocit, že ji mají posluchači i neposluchači znát. Je jiná. Zbystřila jsem, už když jsem ji asi před dvanácti lety slyšela v Rokoku v představení Sladce a moudře. Dramaturgicky se mi ale zdála naprosto přesná až na desce Fénix. Každá věc má svou správnou dobu. Někdy si některé naše věci musely počkat pět let, někdy byly jasné hned.

Máte zajímavý videoklip, čí to byl námět?
Oslovila jsem pana režiséra Antonína Vomáčku. Znala jsem jeho práci a chtěla, aby téhle věci dal tvář. Věřila jsem mu a nechala to na něm, což bylo pro mě celkem těžké. Všechny klipy mám totiž většinou přesně vymyšlené a ovlivňuju je od A do Z.

Chystáte nějaké další podobné písničky?
Určitě se šansonu zase jemně dotknu. Je to ideální propojení zpěvu a herectví.

Na co se nejvíc těšíte, až se zase postavíte na vlastní nohy?
Na dlouhý procházky. Chůze mi hodně chybí. Chodila jsem denně třeba 5km. Teď ujdu pět kroků a jsem vyřízená. Ale zítra už jich bude šest.

Skoč si do tý vody

Labyrint bude 7.10. v kinech!!

4. srpna 2010 v 11:50 | Peťula
Konečně!! Psychologický thriller Labyrint bude nejspíš 7.10. 2010 konečně v kinech :))


Labyrint
Popis filmu:

Na začátku temného příběhu si nedostudovaná novinářka Renata vezme do bytuspolubydlící Argentinku Kiaru, která do Prahy přijela studovat architekturu. Poznáváme i její přátele a kolegy. V závěru jednoho podařeného večírku ale zmizí Renatina kolegyně. Od té doby se v domě ovšem začnou dít divné věci. Kdo ví, třeba souvisí s divnou smrtí jedné staré sousedky ve sklepě. Možná, že za to může parta podivných mystiků, o nichž Renata točí dokument... Ale také se kolem Renaty začnou objevovat dvě divné postavy. Není divu, že Kiaru v noci budí noční můry. Tak začnou se svými kamarády pátrat p příčině. Při důkladném průzkumu sklepa najdou tunel kamsi do chodeb podzemního labyrintu.

To je voda na mlýn Renatině touze stát se slavnou novinářkou. Své si přisadí i kamarád Daivd, který zase touží udělat v Praze senzační historiický objev a materiál k odborné práci o statice středověkých sklepů by tu chtěl najít i Renatin soused Honza. A tak se do chodeb vydávají na vlastní pěst.

Divák už ale ví, že jde o život, a že v chodbách se někde ukrývá cosi, co má na svědomí víc než jen starou sousedku a zvědavou kamarádku. V podzemí se ovšem ukáže, že každý má jiné důvody, proč se tam vydal, a že se nejspíš nikdo z nich nemůže bezpečně spolehnout na své kolegy. Zdá se, jakoby labyrint začal hrát svou vlastní hru... A zatímco divák má postupně dojem, že se ve filmu opakují mnohokrát ohraná klišé s mírně duchařskou tematikou, ukáže se, že vše je až Dahlovsky jinak.   
Labyrint

Lucka ve V.I.P. Zprávách

3. srpna 2010 v 15:16 | Peťula
Reportáž o Lucce a o tom, jak se vydala pomoct týraným koňům je až na konci. Je to od ní strašně hezký, že takhle pomáhá zvířatům, kdyby to tak někdy udělalo víc lidí hned by na světě bylo líp.


S.O.S. ŽIVOT PRO KONĚ