Květen 2010

Lady Carneval video...

28. května 2010 v 21:35 | Peťula
Je to sice už starší video (z narozenin Karla Gotta) ale pěkný :)) Ty fialový balerínky jak má Lucka na sobě, tak jsou vonící :D jednou je měla v ESU a začala tam mávat nohama, Leoš Mareš k nim čuchnul :D a prej fakt voní :D Ale koupila si je někde v cizině...což je škoda..chtěla bych je taky :D (ne že by mi smrděly nohy....ale protože se mi líbí :D) :D


Bathory

27. května 2010 v 19:12 | Peťula
Rozhovor z knížky Bathory:

Bathory
Jak se vám pracovalo na filmu Bathory? Byla to vaše první spolupráce s Jurajem Jakubiskem, anebo jste spolu pracovali už na jiných filmech?
Prvním filmem, který jsem točila s panem Jakubiskem, byla Nejasná zpráva o konci světa. Tehdy mi bylo asi šestnáct let. Pak to bylo Post coitum a teď Bathory. Z těch tří je to určitě nejnáročnější projekt.

Pan Jakubisko je pověstný tím, že je při natáčení neúnavný. Zvládala jste jeho tempo?
To se asi nedá zvládnout. On při tomhle projektu snad ani nespal. Jisté je, že nejedl, a když, tak jen v letu. Měl tisíce nápadů a málokdo mu stačil. Uměl ale rozdávat energii, takže to vyšlo.

Jak se vám spolupracovalo se zahraničními herci v tomto filmu? S Annou Friel, Hansem Mathesonem, Vincentem Reganem či Frankem Nerem? Setkali jste se během natáčení i někde jinde než na jenom na "place"?
Bavila jsem se hlavně s Annou. Byla perfektní. Skvěle připravená, profesionální a velicxe šikovná. Učila jsem se od ní. A krom toho obě máme za sebou stejnou roli ve hře Na dotek. Ona ovšem na Broadwayi...Takový malý detail...Bathoryová jí sedla jako ulitá.

Film se točil v angličtině. Jk se vám hrálo v této řeči?
Mě cizí jazyky baví. Je to docela dobrodružství, myslet v jiné řeči, ale k tomuto projektu to prostě patřilo. Navíc se ještě pracovalo na správných variacích angličtiny. Já například bojovala s tím, že jsem měla příliš britskou výslovnost, a ta se tam zoufale nehodila. Tak jsem se snažila trošku ji podrápat a pošramotit.

V Bathory ztvárňujete Alžbětinu služebnou. Která postava z Jakubiskových filmů - když jste hrála už v několika - je vaše nejoblíbenější?
Pan Jakubisko mi dává možnost filmově růst. Nemá mě v sobě jakkoli zafixovanou a neměnnou, ale naopak, dává mi těžší a duchaplnější role. A každá ta příležitost přišla přesně v tu dobu, kdy přijít měla.
Bathory
Svým zjevem se možná víc hodíte do romantických filmů. Jak jste se dokázala sžít s atmosférou tohoto filmu?
To možná platilo dřív, dokud jsem nosila dlouhé vlasy. Teď dostávám nabídky spíš na role moderních a dynamických děvčat "od vedle" . Ale samozřejmě, že když mi nasadí paruku, hned jsem zase zpátky "v křehkosti". Někdy to je příjemná změna.

Pro vás obzvlášť muselo být natáčení filmu mimořádně náročné, když jste v tu dobu pracovala zároveň i v zahraničí. Co pro vás bylo tou hlavní motivací, abyste přijala i roli ve filmu Bathory?
Nějak si ani nedokážu představit, že bych odmítla hrát v Jakubiskově projektu, protože ve všech třech věcech, které jsme spolu prožili, jsem měla možnost učit se a být s lidmi, kteří jsou zajímaví a kterých si hluboce vážím. Je to úžasná škola, vidět pana Jakubiska při práci.

Film se točil na mnoha zajímavých místech v České i Slovenské republice. Které z nich se vám líbilo nejvíc? Měla jste vůbec čas při tolika přejezdech vnímat i krásu a historii místa, kde jste právě pracovala?
Nejvíc mi asi přirostl k srdci Křivoklát. Tam jsem točila také Janu z Arku, takže se tam cítím víc doma než kdekoli jinde. A magická byla Telč.

Které scény při natáčení vás nejvíc bavily?
Když jsem musela viset hlavou dolů jako netopýr právě v křivoklátském sklepení a také scény v bratislavských ateliérech.

Natáčení filmu Bathory bylo náročné. Jak jste relaxovala, když skončilo? Nebo jste se vrhla hned do další práce?
Copak my herci - my si odtočíme svojí roli a můžeme jít dál. Ale produkce a ti všichni, kteří na Bathory donedávna pracovali, to jsou dříči a andělé v jednom. Je to obrovský projekt a ti, kdo v něm jdou dál, si zaslouží obdiv.

Lucka

Diplom...

27. května 2010 v 7:24 | Peťula
Diplom ;)
Je parádní ;))

Lucka v roli čarodějnice Morgany

26. května 2010 v 17:36 | Peťula
Táákže je tu naprosto úžasná zpráva :D

Zpráva, která se rozletěla světem o tom, že si Lucka zahraje naposledy čarodějnici Morganu v muzikálu Excalibur vzbudila u lidí a hlavně u fanoušků Lucky obrovský zájem o toto představení si zkrátka nikdo nechtěl nechat ujít....takže se stalo, že po mnoha měsících byly všechny vstupenky vyprodaný a divadlo Ta Fantastika praskalo ve švech!! A protože je Lucka prostě skvělá, jedinečná, pracovitá a talentovaná a do všeho vkládá energii,radost a odhodlání....rozhodli se tvůrci muzikálu, že si Lucík zahraje Morganu ještě jednou a to 26. září 2010 od 14:00!!

Video z představení z 23. 5. 2010

To ty si ten nej

25. května 2010 v 18:11 | Peťula
Video z fotbalisty roku.....Lucka zpívala písničku To ty si ten nej, tahle písnička se objeví na novém CD, který Lucík připravuje :))

Ať žije rokenroll....

17. května 2010 v 18:03 | Peťula
Kapelník Olympiku Petr Janda a bavič Karel Šíp v těchto dnech vybírají obsazení do jejich připravovaného muzikálu Ať žije rockenroll! A že by v hlavní roli měla být právě Lucka, prozradil ČTK Karel Šíp: "Víceméně jsme domluvený a nevím, na čem by to už mělo zmrznout, například na hlavní ženskou roli s Lucií Vondráčkovou."
Muzikál Ať žije rokenrol! nás vrátí na přelom 50. a 60. let, kdy svět zachvátila horečka zvaná rokenrol, avšak do tehdejšího Československa si tahle podmanivá muzika hledala cestu jen těžko. I tak si u nás našla mnoho příznivců. Bigbítové skupiny vznikaly jak houby po dešti, i u nás při jejich koncertech zachvacovalo mladé publikum doslova šílenství. Jednou z prvních rokenrolových hvězd se stal i hlavní hrdina muzikálu Ronny (vlastním jménem Rudolf Konopásek). Líbí se mu tahle muzika a líbí se mu i Yvetta, mladá svazačka z jejich žižkovského činžáku. Její tatínek, stranický funkcionář Radimecký, orientuje svou dceru k Východu, Ronny bezmezně obdivuje všechno ze Západu. Tím si působí nekonečný řetěz problémů, jak s Yvettou, tak s rokenrolem. Zatímco mladá dívka, protože se do Ronnyho zamilovala,je postupem času jeho pohledu na svět stále přístupnější, s rokenrolem to jde ztěžka. Oficiální kultura v Československu preferovala českou dechovku a ruské častušky. Rokenrol byl dle názoru strany a vlády ideologickou hrozbou. Ronny však svůj boj za rokenrol nevzdává. A režim se s ním nemazlí. Tak se vcelku nevinně ocitne jednou na záchytce, pak je dokonce hospitalizován na psychiatrické klinice... Když se chce vyhnout vojně, před odvodovou komisí předstírá šílenství.Potýká se s naivní stupiditou mladých příslušníků SNB, na druhou stranu sklízí obdiv fanynek. Často propadá depresím, které které se snaží eliminovat alkoholem i drogami.Tím rmoutí svou maminku, žijí spolu sami a ona, zklamaná životem i láskou, neví si s Ronnym rady. Ten se časem ocitne v pasti, která ho přivede až do vězení.
Z dnešního pohledu je tenhle boj o rokenrol úsměvný, avšak v mnohém podložen skutečnými zážitky jeho tehdejších českých průkopníků.
Autoři muzikálu Karel Šíp a Petr Janda jsou pamětníky těch časů, Petr Janda se svým Olympicem byl dokonce v tomhle boji za bigbít v první linii.

Jejich příběh se bude dnešnímu mladému publiku zdát možná až groteskně neskutečný, ale nepochybně jim tahle muzikálová komedie plasticky přiblíží dobu, kdy jejich dědové a babičky navlíkli pašované džínsy a vyrazili do klubu šílet při kytarovém běsnění svých idolů...
Přestože je tématem muzikálu rokenrol, samotných rokenrolových písní tu mnoho není. Písničky jsou stylově velice rozmanité a nabízejí pozoruhodnou škálu nálad, od Ronnyho fantasmagorického blouznění pod vlivem drogy, melancholické= blues z pankrácké věznice až po milostné kňourání mladých policajtů v roztomilém valčíčku.

Muzikál Ať žije rokenrol! je nepochybně na české muzikálové scéně v mnoha směrech novátorský. Nevrací se do dávné historie romantických rytířů, nevychází z motivů již dříve napsaného románu či filmu. Tenhle příběh je zcela původní a autoři byli vedeni jedinou snahou: zpracovat své autentické vzpomínky do muzikálového tvaru a ve výsledku notně pošimrat bránice diváků.

Starší si zavzpomínají, mladí budou v údivou zírat. A všichni dohromady se budou zcela jistě skvěle bavit.


Jestli tam opravdu bude Lucka tak to bude paráááda :)) :D Slyšela jsem už i pár písniček a jsou fakt hezký.

Česká hvězda 2010

8. května 2010 v 12:44 | Peťula
Blíží se slavnostní vyhlášení 3. ročníku titulu a předávání prestižních cen celebritám českého šoubyznysu.

Nominace pro kategorii ŽENA ROKU: Lucie Vondráčková, Anna K., Marie Rottrová, Dana Morávková

JAK HLASOVAT?
Stačí zaslat SMS ve tvaru:
CESKA HVEZDA 1 VONDRACKOVA
a odeslat na číslo: 906 15 09
Cena SMS je 9 Kč a hlasuje se do 27.5.2010


Lucka
Na tři šťastlivce, kteří pošlou výherní SMS zprávu, čeká luxusní televize a domácí kino za 50000 Kč Více o soutěži a úplných pravidlech na www.bauermedia.cz


Návrat z USA

2. května 2010 v 18:14 | Peťula
Lucka se nám vrátila z USA :) a jak se zdá, tak má zase plnou hlavu nápadů :)

Lucka
Určitě si neneche ujít 23.5. 2010 ve 14:00 muzikál Excalibur v divadle Ta fantastika, ve kterém si Lucka naposledy zahraje Morganu. Bude to určitě perfektní představení.


Nejlepší je ten začátek, jak se rozezpívává :D