Životopis

8. dubna 2010 v 17:12 | Peťula |  Životopis
LUCIE VONDRÁČKOVÁ

Narozena: 8. března 1980
Místo narození: Praha, Česká republika
Znamení: Ryby

Lucka se narodila hudebnímu skladateli Jiřímu Vondráčkovi a textařce Haně Sorrosové, vyrůstala s mladším bratrem Davidem v Praze, kde také navštěvovala základní školu, poté přestoupila na základní jazykovou školu Ómskou.
Lucka se už od malička věnovala spoustě zálibám jako jsou balet, moderní gymnastika, závodní tancování, step, hra na klavír a samozřejmě zpěv.
Svůj talent poprvé předvedla ve svých devíti letech, kdy si zahrála v serialu Území bílých králů (rež. Ludvík Ráža), další příležitost dostala v roce 1992 ve hře Saténový střevíček, která se hrála v Národním divadle. Po těchto "prvních krůčcích" se jí začala rýsovat slibná budoucnost, získala hlavní roli v serialu Království květin a nebo roli doktorky v pokračování seriálu Návrat Arabely.
Největší zvrat ale nastal, když se Lucka stala v roce 1993 moderátorkou pořadu pro děti a mládež Marmeláda. Tím si získala velkou přízeň a obdiv a o rok později vydala své první album se stejným názvem Marmeláda.
Od této doby se zapisuje lidem do paměti jako zpěvačka, herečka a moderátorka. Mezi další úspěchy patří celovečerní film Hrad z písku, kde Lucka hrála po boku herečky Chantal Poulain jako další lze jmenovat film Vikingové z brónských vršků, díky kterému získala cenu Zlatý dudek za nejlepší herecký výkon.
O rok později Lucka vydala své druhé album Rok 2060 a zahrála si v americkém filmu Nebeské slzy. Není divu, že se díky talentu a své pracovitosti dostala na Státní konzervatoř Praha, kde vystudovala obor hudebně dramatický.
Rok 1995 je rokem, kdy Lucka vydala další album pod názvem Atlantida. Objevuje se ve filmu Juraje Jakubiska Nejasná zpráva o konci světa a o rok později ztvárňuje hlavní roli ve slovenském filmu Tu žijú levy. Rok 1996 přináší album Malá mořská víla a také (u nás tenkrát novinku) CD-ROM Lucka a její cesty.
Rok 1997 přináší Lucce příležitost zahrát si její vysněnou roli a to Shakespearovu Julii v divadle Rokoko. Objevuje se také v televizních a filmových pohádkách jako jsou Šmankote, babičko, čaruj! nebo Kouzelný šíp.
V roce 1998 hraje Aňu v divadelní hře Višňový sad a vydává další CD to se jmenuje The Best of a je nazpíváno v angličtině.
V roce 2000 vydala své další album Manon a také začala studovat Filosofickou fakultu Karlovy univerzity obor Kulturologie. Věnuje se i divadlu, hraje v Čarodějkách ze Salemu, v Richardu III.
V roce 2001 divadelních rolí přibývá, Lucka hraje Alici ve hře Na dotek, hraje ve Skřivánkovi a také se dostává do světa muzikálů, hraje Hanku ve Starcích na chmelu.
V roce 2003 ztvárnila Morganu v muzikálu Excalibur. Vydala své další album May day.
V roce 2004 se objevuje v komedii Snowboarďáci nebo v dalším filmu J. Jakubiska Post Coitum, kde se setkala s Frankem Nerem. Obdiv si určitě zasloužila za americký dokument Johanka z Arku, který ale čeští diváci neměli možnost vidět, protože se u nás nevysílal.
Rok 2002 přinesl Lucce roli Elišky v Landově muzikálu Tajemství v divadle Kalich. Lucka v tomtéž roce dokončila studium na vysoké škole a to s titulem PhDr. neboli doktorka filosofie.
V roce 2006 vydává další úspěšné album Boomerang s velkým hitem Vítr, který jí vynesl velký úspěch. Zahrála si také Desdemonu na Shakespearovských slavnostech v tragédii Othello (po boku M. Dlouhého). Hrála také hlavní roli ve filmu Daniela Landy Kvaska. V roce 2007 se objevuje ve velmi úspěšném filmu J. Jakubiska Bathory a vydává další opravdu úspěšné album Fénix, které obsahuje hned několik velkých hitů (Tenkej led, Láska umí víc, Rej kolibříků, Zlej sen). Lucka za dvojCD Fénix získala ocenění Deska roku. Toto album svým prodejem přesáhlo miliónovou hranici.
V roce 2009 se objevuje v muzikálu D. Landy Touha a opět ve svém domovském divadle Kalich. V muzikálu Touha ale musela přestat učinkovat kvůli zdravotním problémům (kvůli moderní gymnastice se Lucce "propadly" klenby na nohou a musela podstoupit operaci). Teď už je ale v pořádku a před Vánoci (ke konci listopadu) vydala vánočně - pohádkovou a nostalgickou desku jménem Dárek, kterou si přála vydat už 10 let, na desce je mnoho duetů (Hej lásko velká, Láska na 100 let, Vánoční přání...), pár nových písní (Dárek, Kočičí, Až jednou půjdeme tam...) ale hlavně Lucka přezpívala písničky, které zpívala když jí bylo 15 - 16 let, (Julie, Jestli máš mě rád, Malá mořská víla...) rozdíl v jejím hlasu je opravdu znatelný. Také získává roli svazačky Yvetty v muzikálu Ať žije rokenrol v divadle Broadway. Objevuje se také v úspěšném pokračování českého seriálu Taková normální rodinka. Velký životní zlom nastal 17.6. 2011 kdy se Lucka tajně a nečekaně provdala v pražské Tróji za hokejového útočníka Tomáše Zásnuby proběhli při romantické večeři v New Yourku a svatební cesta byla v Řecku. Lucka také v červenci oznámila, že čeká s Tomem miminko, které by se mělo narodit v lednu. Do Kanady Lucka odlétla 10.8. 2011 a její návrat je zatím ve hvězdách. Před odletem stihla nazpívat a natočit videoklip k písni Byla to láska, na které spolupracovala s Michalem Davidem. Stihla také vydat 2DVD 2x20, které obsahuje všechny její videoklipy! Potom si nějaký čas žila spokojeně v Kanadě zamilovaná až po uši a natěšená na svého prvního potomka, který všechny překvapil, když se narodil už o měsíc dřív a to 4.12. 2011 v 8:30 hodin ráno kanadského času (u nás je to 14:30)! Protože je ale po svých rodičích tak ho předčasné narození neohrozilo a je to zdravý a veselý miminko a jmenuje se Matyáš Plekanec! Osud je ale nevyzpytatelný, slzy štěstí vystřídaly slzy bolesti a rodinu Vondráčků zasáhlo velké neštěstí, den po narození Matyáška zemřel Lucce její milovaný dědeček Jiří Vondráček ve věku krásných 90 let. Zemřel na následek zlomeniny krčku stehenní kosti dne 5.12. 2011. Lucce tuto smutnou zprávu musel oznámit její manžel, který jí je velkou oporou.
Nyní Lucie žije se svou rodinou v Kanadě ale částečně i v Čechách, kam jezdí navštěvovat zbytek rodiny. Momentálně dotočila novou českou komedii Babovřesky, režírovanou panem Zdeňkem Troškou, natočila nový videoklip k písni Ty jsi ten nej, dabuje, připravuje novou desku a dělá dalších milion věcí, takže mateřství jí po pracovní stránce nezměnilo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Laura Laura | 8. dubna 2010 v 18:06 | Reagovat

Ahojky, Lucka je zpěvačka s velkým Z, do zpěvu dává všechno co by dobrá zpěvčka měla dát. Je fajn, že jsi udělala o ní blog. Věřím, že se Lucinka bude dál umistovat na tak dobrých místech jako nyní... Určitě tu nejsem naposled, hodně štěstí ;-)

2 tereza tereza | E-mail | 6. září 2012 v 13:30 | Reagovat

cau lucko kolik mas deti a mas kluka nebo holku dik terka:-p :-P  :-P  :-P  :-P

3 veronika veronika | 28. listopadu 2012 v 20:06 | Reagovat

:-)

4 bára bára | E-mail | 4. září 2013 v 20:25 | Reagovat

Ahoj lucii si moje něj něj zpěvačka a mam tě rada všechny písně jsou moc hezké

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama